Економіст світового рівня Д-р Роман Шеремета в Сумах

17 травня в Конгрес-центрі СумДУ відбудеться Форум “Фактори економічного розвитку України і світові тенденції сучасної освіти”, на якому виступить провідний економіст світу Д-р Роман Шеремета.
На Форум запрошуються державні управлінці, бізнесмени, науковці, освітяни, представники ЗМІ та громадські діячі Сумщини.

10:00 – 14:00
Тема лекції «Фактори економічного розвитку».
Ми розглянемо як класичні фактори (природні ресурси, продуктивність праці, капітал) та неокласичні фактори (технологічний прогрес, підприємництво) впливають на економічний розвиток країн. Також ми розглянемо нові теорії економічного розвитку які базуються на інституційних факторах (державне управління, політична система) та соціальних факторах (цінності, культура, релігія). Буде зроблено порівняльний аналіз книги Аджемоглу та Робінсона (2012) «Чому нації занепадають» та книги Шеремети та Романенко (2017) “Реформація: успіх Європи і шанс для України”

Тема лекції “Як Україні стати успішною?”.
– Сьогодні звучать багато популістичних ідей як допомогти Україні стати успішною: Потрібно боротися з корупцією, залучати іноземні інвестиції, підтримувати вітчізняного виробника, та змінювати політичні та правові інституції. Проте, нажаль, це не є систиматичне вирішення проблеми. Так, інституції потрібно змінювати, але без зміни цінностей Україна не стане успішною. Які саме цінності є важливі для соціального та економічного добробуту?

Питання – відповіді.

15:00 – 17:30
Тема лекції “Система вищої освіти в США”
– Основна мета університету – навчити цінностям і допомогти студенту сформуватися як особистість. Для цього система вищої освіти повинна бути побудована на певних принципах: (1) Самостійність – децентралізація на всіх рівнях (університет, департамент, професор, студент); (2) Еластичність – гнучка система в якій, студенти обирають, коли брати класи, професори обирають, коли викладати; (3) Зворотній зв’язок – оцінка та відповідальність за свою роботу; (4) Конкуренція – просування по кар’єрі і заробітна плата ґрунтуються на об’єктивних фактах; (5) Свобода слова – вільне обговорення будь яких питань, створення студентських організацій. Ці принципи повинні бути фундаментом для реформування університетів України.

Тема лекції “Як підняти рейтинг українських університетів?”
– Як проводиться ранжування університетів у світі? Що потрібно робити для того щоб підняти рейтинг університету? Як налагодити систему стимулів, фінансування науки, та міжнародну співпрацю? Ми дамо відповіді на ці та інші запитання.

Питання – відповіді.

Спікером кожної лекції є Д-р Роман Шеремета:
Професор Школи Менеджменту ім. Везерхеда університету Кейс Вестерн Резерв і науковий співробітник Економічного Наукового Інституту США. Він отримав ступінь доктора філософії (PhD) в економіці в університеті Пердью і є одержувачем багатьох науково-дослідних і навчально-методичних нагород, в тому числі гранди Національного Наукового Фонду США та Інституту ім. Макса Планка. Д-р Шеремета займає перше місце у міжнародному рейтингу IDEAS – 2018 серед кращих молодих економістів світу і поділяє перше місце у рейтингу Forbes: Top Economic Thinkers – 2015 серед кращих економістів світу українського походження. Автор понад 80-ти наукових статей і монографій в галузях експериментальної економіки, теорії ігор, поведінкової економіки, вирішення конфліктів, організації промисловості та мотивації праці. Результати його досліджень опубліковані в провідних світових наукових журналах з економіки, бізнесу, психології та політики, а також в різних популярних засобах масової інформації, таких як Wall Street Journal, Forbes, Science Daily та інші.

Форум проходить за підтримки Сумської обласної державної адміністрації.

Регистрація на Форум за тел: 095 06-000-26
Кількість місць обмежена.

Конгрес-центр СумДУ
Pokrovska str, 9/1

Поділитися в соціальних мережах