На Сумщину чекає мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

XIV мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартує в Сумській області 20 жовтня

Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці понад 200 міст і містечок України.

На Сумщині фестиваль проводиться з 20 жовтня по 30 грудня цього року у залах вищих навчальних закладів області, у районних центрах культури і дозвілля, міських та районних закладів управлінь освіти і науки, культури, молоді та спорту тощо.

Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Фестиваль пропонує відвідувачам стати каталізаторами змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції. Важливою складовою заходів є дискусії, під час яких глядачі матимуть нагоду поспілкуватися з режисерами стрічок, запрошеними правозахисниками, діячами культури.

Родзинками фестивалю стануть спеціальні покази Мандрівного Docudays UA. Так, у фільмі «Боротьба Джамали» шведська журналістка Елін Йонссон фіксувала життя відомої співачки і її сім’ї в Україні та Криму, розповідаючи трагічну історію родини та її нинішні складнощі, пов’язані з окупацією. Через особистий і сильний портрет Джамали, а також пісню «1944», фільм звертається до історичних подій, депортації кримських татар і до сьогоденної політичної проблеми.

Фільм «Війна химер» (режисерки Анастасія та Марія Старожицькі) – особиста історія однієї з режисерок, яка переосмислює власний травматичний досвід, пов’язаний із війною. Це подорож двох закоханих до лінії фронту та спроби спільного життя після всього пройденого.

Крім того, про глобальну торгівлю китами, дельфінами й моржами – бізнес, сповнений жорстокості та корупції – розповідає фільм «Народжені бути вільними» (режисерка Ґаяне Петросян). Це відважне викривальне дослідження від журналісток-дайверок отримало приз глядацьких симпатій на Docudays UA-2017.

У фільмі «Природа мого серця» (режисер Яаакко Рууска) ми подорожуємо до лісів Фінляндії та зустрічаємо людей, які живуть у єднанні з дикою природою. Реалізуючи своє право на місто, мешканці Стамбула виступають проти комерціалізації публічного простору – у стрічці «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек». Фільм-спостереження «Ама-Сан» Клаудії Варежау занурює глядачів у повсякдення японських жінок-пірнальниць. «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» (режисер Аскольд Куров) присвячена історії судового процесу над українським режисером, незаконно ув’язненим у Росії.

Зворушливі історії про дорослішання розповідають фільми з програми DOCU/ЮНІСТЬ. Серед них – «Dixie Land» Романа Бондарчука про дивовижний дитячий джаз-бенд на березі Чорного моря. Цього літа стрічка отримала нагороду на Одеському кінофестивалі-2017 як найкращий український повнометражний фільм.

Детальніше з програмою регіональних показів можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA:  www.traveling.docudays.org.ua.

Поділитися в соціальних мережах