5-річний сумчанин, у якого виявили менінгіт, одужує

Менінгіт у дітей – одне з тих захворювань, яке наводить панічний жах на всіх батьків. Однак думка про те, що після перенесеної хвороби дитина залишиться інвалідом, давно втратила свою актуальність. Вчасно розпізнаний процес запалення оболонки головного і спинного мозку, викликаний бактеріями, вірусами або грибками, успішно лікується сучасними препаратами, не залишаючи негативних наслідків. Головне – визначити природу збудника.

У Сумах пізно увечері 20 січня з підозрою на бактеріальний менінгіт у відділення реанімації міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди привезли 5-річну дитину. У хлопчика була висока температура, сильний головний біль, блювота і судоми. Так як він відвідував дитячий садок, медики не виключали бактеріальну форму менінгіту – менінгококовий менінгіт, який передається повітряно-крапельним шляхом, будучи контактної інфекцією. Дитину обстежили, взяли необхідні аналізи, зокрема і бактеріологічні (діагноз встановлюється шляхом вирощування бактерій із зразків спинномозкової рідини або крові). У групі дитсадка був оголошений карантин – новоприбулих дітей не брали, всіх, хто контактував із хворим хлопчиком (дорослих і дітей), обстежили, дітей щодня оглядав лікар.

На щастя, все обійшлося: ті, хто близько спілкувався з хлопчиком, були здорові. А у нього, як показали результати бактеріологічного дослідження, менінгіт був викликаний стрептококовою інфекцією.

– Підозра на менінгококову інфекцію, при якій може бути спалах, було знято, – розповідає Наталя Спічакова, заступник головного лікаря дитячої лікарні по амбулаторно-поліклінічної роботи. – Також був знятий карантин в дитячому саду. У хлопчика бактеріальний менінгіт, який викликаний бактерією стрептококової групи. Це інший збудник, при якому, на відміну від менінгококу, хвороба не розвивається блискавично і не має можливих важких наслідків. Починається як звичайне ГРВІ, може супроводжуватися дуже високою температурою, на тлі якої можуть розвинутися судоми, з’явитися блювання і висип. Стан хлопчика покращився – йому проводиться антибактеріальна, інфузійна терапія. Минулого тижня його перевели у відділення неврології.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах