5 способів навчити дітей любити читати

Сьогодні діти набагато більше захоплені інтернетом і соц. мережами, ніж читанням книг. Науково доведено, що книги розвивають не тільки грамотність і мислення, а й формують особистість дитини, чого не скажеш про комп’ютерні ігри та сидіння в планшеті. Але багато батьків стикаються з проблемою, коли діти навідріз відмовляються брати в руки книгу. Навчити дитину читати – лише половина завдання. Важливо прищепити любов до книги, щоб читання не було необхідністю, а приємним і цікавим заняттям.

Найбільший книжковий супермаркет Yakaboo (https://www.yakaboo.ua/) підготував 5 порад як привчити дитину до читання.

  1. Почніть самі читати більше

Якщо в сім’ї прийнято проводити вільний час біля комп’ютера або телевізора, то дитина навряд чи швидко переключиться на книги. Станьте для нього прикладом. Знайдіть цікаві вам книги і час для їх читання.

  1. Дайте дитині книги, які будуть їй цікаві

Книга має бути цікавою!  Наприклад, дитину можуть зацікавити класичні казки про Русалоньку, Білосніжку чи Красуню і чудовисько (https://www.yakaboo.ua/ua/atlas-kazok.html#media_popup_photos)

atlas

Якщо ваша дитина цікавиться тим, як влаштований світ, то її можуть зацікавити книжки на технічну тематику. Як зробити літак, мотоцикл (https://www.yakaboo.ua/ua/search/?cat=&q=%D0%AF%D0%BA+%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8), космічний корабель і що таке Місяць (https://www.yakaboo.ua/ua/armstrong.html#media_popup_photos) – ті теми, які можуть захопити дитину

litak

armstrong

  1. Обговорюйте книги

Вам доведеться читати книги разом з дитиною або прочитати їх заздалегідь. Чому головний герой вчинив так чи інакше? Ви знайдете спільні теми для розмови і допоможете розвивати навички комунікації і збагатити словниковий запас дитини.

  1. Цінуйте книги

Змалечку потрібно привчати дитину до бережного ставлення до книги, як до чогось особливо цінного. Створіть свої правила читання: обертайте книги в кольоровий папір, користуйтеся закладками, читайте в певний час і в певних місцях в будинку.

  1. Включіть фантазію

Багато книги публікують без ілюстрацій, і вони стають дітям не цікавими. Спробуйте разом намалювати те, про що читаєте – підводний човен капітана Немо, снаряд на Місяць з романів Жуля Верна, хатину Тарзана або житло Мауглі. Деяким дітям може бути цікаво читання книг в ролях. Можливо, ви придумаєте якийсь шифр для пошуків захованого вами скарбу, розгадати який можна після прочитання якогось фрагмента книги.

Не стримуйте свою фантазію! До цього закликає і улюблена казка сотень мільйонів дітей у світі – «Нескінченна історія» (https://www.yakaboo.ua/ua/die-unendliche-geschichte.html#big-image-5150439)

ende

Якщо ви зможете привчити дитину читати книги, то ви дасте їй гарну уяву, ерудицію і перспективне майбутнє.

Читайте разом!

Поділитися в соціальних мережах