Батьки школярів погрожують перекрити міжнародну трасу

У Глухові перестали підвозити учнів до шкіл: батьки погрожують перекрити міжнародну трасу, мер пішов у відпустку.

У вівторок, 13 березня, 50 дітей ЗОШ №2 лишилися без послуг шкільного автобуса. Одинадцять учнів зі Сліпороду узагалі не змогли дістатися на уроки, тому зосталися вдома. З 15 березня фактично припиняється підвіз до ЗОШ №1 та ЗОШ №6. Як виявилося, транспорт просто нічим заправити.

У Глухові два шкільних автобуси: у ЗОШ №2, який довозить дітей зі Сліпорода й Усівки, та у ЗОШ №1, який забирає учнів з віддалених мікрорайонів міста, у тому числі вулиці Хреннікова, що за 7 кілометрів від центру. Якщо школярі з Усівки, скажімо, все-таки зможуть дістатися на навчання навіть пішки, то зі Сліпорода чи Хреннікова це зробити дуже важко.

– Міська маршрутка у нас ходить двічі на тиждень. Можна ще спробувати добратися до міста автобусом з Полошок. Але для школярів він не підходить, а ще й зупиняється на краю села. Тому, наприклад, мені з онуками 7 та 8 років потрібно іти 2 кілометри по мокрому снігу. Крім того, він приходить о пів на восьму ранку, тоді як уроки почнуться лише через годину. Назад ми можемо доїхати тільки о дванадцятій або четвертій дня. Але це теж не зручно для школярів. Таксі коштує 70 гривень. Нам потрібен шкільний автобус. Але сліпородські школярі стали заручниками політичної ситуації. Зараз діти не ходять на уроки, пропускають заняття, це злочин влади, – збентежено розповідає бабуся двох школярів та голова квартального комітету в Сліпороді Надія Зайцева.

Батьки вирішили особисто розповісти міському голові про ситуацію. Але у приймальні з’ясувалося, що мер Мішель у відпустці (редакція перевірила цю інформацію, і дійсно – виконком надав міському голові відпустку з 12 по 25 березня). Мами пішли до секретаря міськради Олени Демішевої. Вона пояснила, що, оскільки бюджету на 2018 рік немає, місто живе в місяць лише на одну дванадцяту минулорічних витрат. Це близько 25 мільйонів, яких ледь вистачає на забезпечення першочергових витрат – на зарплатню та комуналку, інші потреби – в тому числі заправка автобусів – не фінансуються. Чиновниця порадила сліпородцям шукати депутатів та просити прийти на сесію, бо, мовляв, через них Глухів уже третій місяць живе без бюджету. Така позиція влади шокувала матерів, які прийшли просити допомоги та шукати вирішення.

– За все життя ніколи не звертала уваги на сесії міськради, поки мером не став Терещенко. Тепер же ми ваші сесії дивимося, як шоу. Але справжня влада повинна бути настільки невидимою для простих людей, щоб вони навіть не замислювалися про ваше існування. І це не ми, батьки, повинні шукати депутатів, а ви – влада – маєте домовлятися, сідати за стіл переговорів, щось вирішувати, – обурювалися жінки.

Але все ж сліпородці виявились не такими простими і зателефонували своєму депутату. Володимир Гриб через три хвилини прибіг до кабінету. І з порогу нагадав О. Демішевій, що депутати, і він серед них, уже прийняли бюджет і офіційно направили його меру. Тож уся ця ситуація насправді ніщо інше, як штучно створений конфлікт, щоб спровокувати у місті протистояння. За словами депутата, бюджет – абсолютно легітимний, адже мер жодним чином не заявив про його незаконність: міг накласти вето або оскаржити у суді.

У свою чергу пані Демішева пообіцяла вліпити догану директору ЗОШ №2 А. Рябусі (нагадаємо, Алла Петрівна – одна з тих 18 депутатів, які вже прийняли бюджет Глухова) та пригрозила їй звільненням. За словами секретаря міськради, керівник могла б тимчасово використати батьківські кошти, що здаються на школу, а після прийняття бюджету їх мали б повернути. Це викликало обурення директора.

– Очевидно, що такий підхід міської влади до проблеми підвозу школярів є абсолютно непрофесійним, а запропонувати мені оплатити пальне батьківськими коштами – це штовхання до корупції, – прокоментувала директор ЗОШ №2 Алла Рябуха. – Скажіть, як з бюджету можна повернути кошти батькам? Як таке може пропонувати секретар міської ради? Вся ця ситуація – це спланована провокація, щоб збурити батьків. Це робиться майстерно, щоб показати, мовляв, депутати не прийняли бюджет. Але Терещенко призначив знову чи то сесію, чи віче у палаці культури на 20 березня, а сам поїхав у відпустку. Підкреслюю – бюджет у Глухові є, якщо мер його не визнає, це вже його саботаж.

Як пояснює завідувач відділом освіти Людмила Васянович, уже існує заборгованість близько 14 тис. грн за дизпаливо, медичний огляд водіїв. Адже фінансування нема з початку року. Крім того, автобус першої школи не може пройти обов’язковий техогляд. Неможливо відправити дітей на змагання, конкурси, вчителів – у відрядження. Якщо ж найближчим часом ситуація не зміниться, то під загрозою забезпечення 12 кабінетів для першачків Нової української школи, що мають сісти за парти з 1 вересня, відділ освіти не може починати закуповувати мультимедійні дошки, нові меблі та обладнання. Під загрозою зриву фестиваль «Надія», довіз дітей до пунктів здачі ЗНО, ДПА, оздоровча кампанія у таборі «Сонячний».

Тим часом батьки учнів першої, другої та шостої шкіл обіцяють захищати права своїх дітей будь-якими методами, а у разі бездіяльності влади – навіть перекрити трасу Київ-Моск­ва.

Ситуацію прокоментувала депутат облради Марія Коняєва. За її словами, мер, не визнаючи з такими потугами прийнятий бюджет, керується тільки своїми амбіціями. Опозиція відмовляється ходити в палац культури? А мер наполегливо вже вчетверте скликає сесії саме там, продовжує демонстративно запрошувати на віче, показувати ворогів, жалітись на перепони. Бюджет, який прийняли депутати без нього 1 березня, Терещенко чомусь ігнорує, натомість показуючи, як страждає місто.

Що з цього приводу думає опозиція? Юрій Бурлака чітко вказує на подвійні стандарти влади: виявляється, заправляти шкільні автобуси не можна, а платити 100-відсоткові премії й 50-відсоткові надбавки за високі досягнення в роботі меру і його замам можна? «Пам’ятаєте, влада вже лякала, що без бюджету місто не буде освітлюватись. Але ж освітлюється. Тобто це свого роду шантаж. Або провальна нездатність керувати економікою міста. Що стосується погроз звільнити Аллу Рябуху, то хочемо, щоб влада зрозуміла: розмови з позицій сили неприйнятні, ми будемо захищати своїх колег».

Аліна Степанова, Оксана Коваленко, НЕДЕЛЯ

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах