Чим дихають сумчани?

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті у квітні.

Моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря у Сумах здійснювала лабораторія обласного центру з гідрометеорології. У березні відбір проб атмосферного повітря відбувався на трьох стаціонарних постах, які розташовані за адресами: вул. СКД, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5). Протягом місяця було відібрано та проаналізовано 1192 проб.

Середньомісячні концентрації діоксиду азоту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,7 раза, пилу – в 1,5 раза, формальдегіду – в 1,2 раза. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.

Перевищення максимально разової гранично допустимої концентрації по оксиду вуглецю в 1,2 раза зафіксовані 14 квітня при східному напрямку вітру зі швидкістю 3 м/с на посту спостереження № 5; 21 квітня при південно-західному напрямку вітру зі швидкістю 6 м/с на постах спостереження № 3 та № 4.

У порівнянні з березнем збільшилася середньомісячна концентрація пилу, оксиду вуглецю, формальдегіду, рівень забруднення діоксидом азоту зменшився, а діоксидом сірки, оксидом азоту та аміаком залишився майже на попередньому рівні. Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у квітні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у квітні по м. Суми складав 11-13 мкР/год та не перевищував допустимих значень.

Поділитися в соціальних мережах