Чиновники не можуть порахувати, скільки в Сумах дерев

9 січня на апаратній нараді мер Сум Олександр Лисенко дав доручення порахувати зелені насадження хоча б в існуючих парках і скверах. До такого висновку прийшли за підсумками дискусії з приводу доручення опрацювання питання розробки програми інвентаризації зелених насаджень.

– Питання опрацьоване, – відзвітував директор департаменту інфраструктури Григорій Яременко. – Ми направили запит в БТІ з проханням прорахувати ціну одиниці обрахунку зелених насаджень. Чекаємо відповіді. А потім винесемо на Prozorro.

– Ми вже відправили відповідь, – піднявся директор КП «Сумське міське бюро технічної інвентаризації» Борис Афанасьєв. – У ньому ми вказуємо, що неможливо прорахувати одиницю інвентаризації зелених насаджень, так як згідно методичних рекомендацій, в парках, скверах і т.п. потрібно вважати не тільки дерева, а й доріжки, лавки, МАФи, газони і т.д. Все робити в комплексі. А щоб прорахувати одиницю, потрібно, по суті, зробити всю інвентаризацію. Потрібно хоча б взяти в управлінні архітектури площу зелених насаджень в існуючих в місті 30 парках і скверах і почати з них. Виділити по 199 тис. грн на рік і працювати. Крім того, цю роботу можна проводити тільки з квітня по жовтень, коли можна оцінити якість зелених насаджень, тих же дерев по кроні. Ми свого часу вже проводили інвентаризацію у парку ім. Кожедуба, в дитячому парку, в сквері «Дружба», на Липовій алеї на Петропавлівській. Ал евідтоді  невідомо, що там змінилося, щось нове посадили, щось зрубали.

– А коли рахували дерева в міському парку? – поцікавився мер Сум. – Ми ж там дубки висаджували.

– 8 років тому, хоча потрібно це робити кожні 5 років. Щодо нових дерев, їх можна рахувати тільки через два роки після висадки, так як вони повинні взятися, зміцнитися …

– Добре, давайте почнемо хоча б із парків та скверів, спочатку головних, потім тих, які не мають назви, – погодився мер.

Увага! На сайті «Сумські дебати» доступний новий сервіс «оголошення». Усі оголошення подаються абсолютно безкоштовно і без реєстрації, є можливість додавати фото. Останні п’ять оголошень автоматично транслюються на головній сторінці та на сторінках із новинами. Кількість поданих оголошень не обмежується. Скористайтесь нагодою і подайте безкоштовно своє оголошення!

Поділитися в соціальних мережах