Активістам вдалося зупинити незаконне будівництво у Сумах

Активістам та юристам інформпорталу “Стоп корупція” вдалося зупинити будівельні афери у Сумах. Подробиці повідомили у юридичному відділі проекту.

“Останнім часом у нашу практику увійшло правове реагування на будівельні афери в регіонах України. Через махінації зловмисників багато українських сімей, що вклали останні або позичені гроші у будівництво житла, залишаються без даху над головою. Часті випадки, коли люди залишаються наодинці з недобудованими багатоквартирними монстрами, які неможливо увести в експлуатацію, і живуть у неприйнятних умовах – без світла та опалення.

За результатами наших розслідувань, у більшості випадків відбувається зведення новобудов з грубими нехтуванням норм містобудівного законодавства (а інколи взагалі самочинне – без дозвільних документів), у регіонах здійснюється членами депутатського корпусу місцевих рад, представниками місцевої влади та особами, тісно пов’язаними з ними. У таких випадках заангажована місцева влада закриває очі або відкрито сприяє спорудженню таких об’єктів”, – зазначають юристи “Стоп корупції”.

Юристи проекту запровадили практику правового реагування на незаконне будівництво в регіонах через центральні органи: ДАБІ України та Генеральну Прокуратуру. На думку правників, такий підхід дає позитивні зрушення.

“Так, за результатами виїзної перевірки ДАБІ України будівництва 2-х багатосекційних жилих комплексів у м. Суми: по вул. Г.Кондратьєва, 132/1 та по вул. Інтернаціоналістів, 35, інформація “СтопКору” про грубі порушення підтвердилась. У результаті, по 1-му ЖК були висунуті вимоги щодо негайного усунення суттєвих порушень, а 2-ге будівництво повністю зупинено, через виявлене грубе нехтування нормами містобудування”, – повідомили активісти.

Джерело: stopcor.org

Поділитися в соціальних мережах