До поліції прийшли четверо з рушницями

На Сумщині продовжує діяти «Місячник добровільної здачі зброї». Тільки минулої доби жителі області передали до поліції чотири рушниці та корпус від гранати. Загалом же з початку Місячника поліція задокументувала 72 факти добровільної видачі зброї, набоїв та інших вибухонебезпечних предметів.

Так, на Тростянеччині 35-річний житель одного із сіл району передав до поліції корпус гранати РГД-5 без запалу, який випадково знайшов та кілька років зберігав удома. Знахідку правоохоронці вилучили та направили на експертне дослідження. Що ж стосується її власника, то відповідно до дії ч. 3 ст. 286 Кримінального кодексу України він буде звільнений від кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання.

А в Роменському, Путивльському, Охтирському районах та обласному центрі четверо громадян добровільно передали чотири одиниці незареєстрованої мисливської зброї. Її власники розраховують, що після відповідних перевірок правоохоронними органами вони зможуть легалізувати свої рушниці. 

«Хочу нагадати всім тим власникам нелегальної зброї, які ще роздумують над питанням її добровільної здачі до поліції, що відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років, – коментує Володимир Бабич, заступник начальника ГУНП в Сумській області. – Також Законом передбачена відповідальність за зберігання холодної зброї. Так, носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу карається від штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і аж до позбавленням волі на строк до трьох років».

Поділитися в соціальних мережах