На Сумщині митники завдали державі збитків на 15 мільйонів

У Сумській області працівники митних органів допомагали підприємцям ввозити товар в країну без сплати обов’язкових платежів.

Як повідомляє Нацполіція, комерційні структури закуповували тканину за кордоном. Для ввезення її на територію України вони надавали в митні органи фіктивні дані про характеристику товару.

Згідно з посадовими обов’язками митники повинні були перевірити отриману інформацію, проте цього не робили. Спочатку вони нібито брали зразки тканини для аналізу, але насправді для дослідження використовували раніше заготовлені зразки. Продукція, яка завозилася на територію України, підпадала під митну ставку в 5-8%, а відповідно до проведеного аналізу – під нульову (пільгову).

Надалі відомості вносилися в митні декларації, і товар ввозився без сплати податків і обов’язкових митних платежів.

За такою схемою на територію України було ввезено понад 300 контейнерів з тканиною. Попередня сума збитків становить понад 15 млн гривень.

У рамках кримінального провадження оперативники поліції провели санкціоновані обшуки на території митного поста, в офісах і складських приміщеннях комерційних структур і в приміщеннях фігурантів справи.

567x319

567x425

624x578

567x425-1

567x426

Поділитися в соціальних мережах