На Сумщині обібрали 92-річну пенсіонерку

Раніше неодноразово судиму злодійку працівники поліції Конотопу затримали «гарячим» слідом відразу після скоєння нею чергового злочину.

Аби потрапити до оселі старенької жінки, злодійка представилася працівницею місцевого газового господарства та попросила показати газовий лічильник. У ході «перевірки» завела розмову про грошову реформу, що нібито зараз розпочата в державі, та запропонувала перевірити кілька купюр, мовляв, чи є у старенької господині такі, що підлягають заміні. Нічого не підозрюючи лихого, 92-річна бабуся винесла згорток з грошима. А далі все було «справою техніки» – скориставшись довірливістю та неуважністю старенької, зловмисниця викрала гроші та втекла. Потерпілій не залишалось нічого іншого, як звернутися за допомогою до поліції.

Оперативно прибувши на місце події, полісмени опитали потерпілу та її сусідів, і, маючи прикмети зловмисниці, «гарячим слідом» затримали псевдогазівницю. «Згодом з‘ясувалось, що в такий спосіб жінка й раніше заробляла на прожиття, кілька разів була засуджена за шахрайство, та відбувала покарання в місцях позбавлення волі. Тож до її «послужного списку» додався іще один епізод, – коментує начальник Конотопського відділку поліції Богдан Войцеховський. – Сьогодні зловмисниці вже повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України – таємне викрадення чужого майна (крадіжка), поєднане з проникненням у житло. Враховуючи той факт, що у неї двоє малолітніх дітей, слідчі звернулися до суду з клопотанням про обрання підозрюваній міри запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Відтак, їй загрожує покарання у вигляді ув‘язнення строком до 6 років».

Керівник конотопської поліції зазначає, що літні люди – найбільш поширена категорія потерпілих від шахрайських дій. Оскільки вони, як правило, довірливі, люблять поговорити, а тому легко йдуть на контакт, не завжди орієнтуються в численних змінах у законодавстві. Зловмисники, як правило, використовують одну і ту ж схему: представляються співробітниками державних органів, але при цьому не пред’являють жодних підтверджуючих документів, заводять розмови про грошові реформи, випуск нових банкнот та вилучення з обігу старих купюр, пропонують перевірити кілька банкнот. А потім вибирають вдалий момент, викрадають гроші, цінні речі та зникають з місця події.

Тож поліція застерігає: будьте обачними, не довіряйте незнайомцям! Пам’ятайте, що працівники державних органів та комунальних підприємств перш, ніж прийти, попереджають про свій візит, і обов’язково мають при собі відповідне посвідчення!

Поділитися в соціальних мережах