На Сумщині піймали аферистів

Про шахраїв, які видають себе за працівників поліції, правоохоронцям Конотопського відділу поліції розповіла 86-річна місцева жителька. За словами жінки, їй зателефонував молодий чоловік, назвався слідчим та повідомив, що її онук скоїв ДТП, у результаті чого постраждали люди. Сказав також, що родич знаходиться в поліції, і, аби у відношенні нього не відкривали кримінального провадження, запропонував вирішити «питання» з близькими потерпілих за грошову винагороду. Та згадавши застереження справжніх працівників поліції, вона одразу зателефонувала на «102» та повідомила, що її хочуть ошукати. Після чого домовилася з аферистами про зустріч, на якій оперативники і затримали зловмисницю. 

Підозрюваною виявилась 24-річна жителька Херсонською області, яка тимчасово мешкає у Конотопі. У скоєному вона зізналася та розповіла, що діяла за вказівками свого приятеля, з яким нещодавно познайомилась у соцмережі. Він, за словами жінки, запропонував їй за винагороду їздити за вказаними адресами та забирати гроші у пенсіонерів.

«За підрахунками правоохоронців зловмисники ошукали шістьох конотопчан, серед яких пенсіонери віком від 72 до 86 років, – коментує Марина Панова, т. в. о. начальника Конотопського відділу поліції. – «Працювали» вони протягом кількох останніх місяців, у результаті чого збагатитися майже на 70 тисяч гривень. Суми грошей, які вони вимагали від пенсіонерів, коливалась від 30 тисяч гривень до трьох. Не нехтували і грошима в іноземній валюті».

Нині працівники поліції в рамках відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України вживають заходів щодо розшуку організатора шахрайської схеми. Підозрюваній уже оголосили підозру. За скоєне їм загрожує п’ять років обмеження волі або трирічне ув’язнення.

Поділитися в соціальних мережах