На Сумщині судитимуть учасників організованої злочинної групи, які не сплатили 3,5 млн податків

Прокуратурою Сумської області 21 грудня 2016 року направлено до суду обвинувальні акти стосовно двох учасників організованої злочинної групи, які з метою ухилення від сплати податків організували схему незаконного розмитнення транспортних засобів на Сумській митниці Державної фіскальної служби.

Троє учасників злочинного угруповання, діючи за попередньою змовою з працівниками митниці, придбавали на території Республіки Польща та Королівства Іспанії вживані транспортні засоби, у подальшому, після перетину кордону України, за допомогою низки створених ними приватних підприємств, виготовляли підроблені документи на ввезені автомобілі, де зазначалась недостовірна інформація як щодо характеристик авто, так і їх вартості, за рахунок чого значно занижували фактичну митну вартість транспортних засобів. Своїми протиправними діями організована злочинна група заподіяла державним інтересам України матеріальні збитки в розмірі понад 3,5 млн грн.

Дії обвинувачених кваліфіковано за ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 28/ ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366 та ч. 4 ст. 28/ ч. 2 ст. 358 КК України. Матеріали стосовно третього учасника організованої групи, який перебуває в розшуку, виділені в окреме провадження.
Довідково:

ст. 28 КК України – вчинення злочину організованою групою осіб;

ч. 4 ст. 190 КК України – шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах;

ч. 3 ст. 212 КК України – ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) в особливо великих розмірах;

ч. 2 ст. 358 КК України – підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів;

ч. 2 ст. 366 КК України – службове підроблення.

Поділитися в соціальних мережах