Ошукані сумчани підозрюють правоохоронців у змові з банкіром-шахраєм

У Сумах з’явилися бігборди з інформацією про пошук банкіра-шахрая, який, скориставшись своїм службовим становищем, обікрав сумчан на більш ніж півмільйона доларів США.

За інформацією з тих же бордів, колишній в. о. начальника Сумського філіалу «Златобанк» Максим Вакал розшукується за підозрою в скоєнні шахрайства в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України). У результаті чого було відкрито кримінальне провадження № 12015200440004403. За словами потерпілих, кількість ошуканих клієнтів складає більше 30 чоловік. На даний час частина з них уже звернулися в поліцію із заявами.

“Люди приносили гроші в касу банку, отримували на руки чеки і документи, але, як потім виявилося, інформація про вклади, як і самі гроші, у центральний офіс не надходила. Навіть після того, як в банку з’явилася тимчасова адміністрація, він продовжував брати гроші, обіцяючи дуже вигідні відсотки. При цьому він давав розписки, і люди йому вірили”, – розповідає один із потерпілих, сумчанин Максим.

Потім, коли з’явилася офіційна інформація про закриття банку, люди хотіли забрати свої кошти, але на рахунках їх не виявилося. Тоді ж усім стало ясно, що їх просто обдурили. Сам Максим Вакал зник у невідомому напрямку.

У прокуратурі пояснюють, що Вакала заочно повідомили про підозру у вчиненні злочину. Однак встановити його місцезнаходження правоохоронці в даний час не можуть.

Примітно, що, згідно з інформацією, отриманою від потерпілих, з правоохоронних органів пропали заяви клієнтів банку, у результаті чого вони змушені були написати їх повторно. Підтвердити або спростувати цю інформацію поки не вдалося. Проте ошукані клієнти банку впевнені, що хтось із правоохоронців робить усе можливе, щоб Максима Вакала не знайшли, а то і зовсім закрили відкрите щодо нього кримінальне провадження.

Ось що у Фейсбуці написала сумчанка Ірина, чоловік якої – серед ошуканих клієнтів: «Щоб усі розуміли, наскільки корумпована система, уявіть: на мого чоловіка вже хочуть повісити співучасть! І це за те, що він почав активно розголошувати інформацію про шахрайські дії банкіра і його родичів».

Потерпілі також намагалися через суд витребувати у банку свої кошти, але, на жаль, жодна справа не була виграна, оскільки в банку немає документів, які б підтверджували факт вкладу. Так що поки шахрай у бігах, шансів у них немає. Але сумчани мають намір шукати його всіма доступними способами, адже багато хто з них вкладені в «Златобанк» гроші збирали довгі роки.

Санкція статті, за якою обвинувачується Максим Вакал, передбачає від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах