Прокуратура арештувала нерухомість ТОВ, яке завдало збитків державі понад 180 мільйонів

Слідчим відділом прокуратури Сумської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Дочірнє підприємство відкритого акціонерного товариства «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат Глухівський кар’єр кварцитів», яке майже 90% видобутих копалин реалізує до Російської Федерації, у 2013 році понад 11 місяців здійснювало видобування пісковиків кварцитовидних без спеціального дозволу.

Внаслідок самовільного користування надрами державі заподіяно збитки понад 180 млн грн.

На даний час керівнику підприємства, яке з 2014 року перетворене в товариство з обмеженою відповідальністю, вручено повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) та ч. 2 ст. 382 (невиконання судового рішення) КК України. Окрім того, прокурором до товариства з обмеженою відповідальністю «Глухівський кар’єр кварцитів» пред’явлено цивільний позов щодо відшкодування заподіяних збитків у сумі понад 180 млн грн.

Водночас, за клопотанням прокуратури 10 листопада 2016 року слідчим суддею накладено арешт на все нерухоме майно вказаного товариства. Наразі досудове розслідування триває, прокуратура й надалі принципово реагуватиме на порушення чинного законодавства щодо незаконного видобування корисних копалин.

Довідково: за позовом Приватного акціонерного товариства «Запорізький алюмінієвий комбінат» господарським судом Запорізької області розглядається справа щодо повернення товариства з обмеженою відповідальністю «Глухівський кар’єр кварцитів» до державної власності.

Поділитися в соціальних мережах