Прокуратура Сумщини повернула державі земділянку вартістю 1,4 млн

Прокуратура області встановила, що після закінчення строку договору оренди земельної ділянки, розташованої на території Недригайлівського району, фермерське господарство продовжувало безпідставно користуватися нею. Від пропозиції Головного управління Держгеокадастру у Сумській області повернути її до земель запасу державної власності відмовилося. Про це повідомив начальник відділу прокуратури Сумської області Віталій Довгаль.

Як наслідок за позовом прокуратури області господарським судом поновлено права держави на земельну ділянку площею 47 га та вартістю майже 1,4 млн грн шляхом витребування її з чужого незаконного володіння.

Крім того, встановлені порушення вимог земельного законодавства у діях Головного управління Держгеокадастру в Сумській області під час відведення земельних ділянок для ведення фермерського господарства. Зокрема у березні поточного року громадянину на території Недригайлівського району надані в оренду земельні ділянки з порушенням вимог Закону України «Про фермерське господарство», а також без дотримання порядку зміни їх виду цільового призначення.

З огляду на викладене, прокуратурою області до Недригайлівського районного суду пред’явлено позов в інтересах держави про визнання незаконними та скасування наказів, визнання недійсними договорів оренди, повернення земельних ділянок загальною площею 405 га та вартістю 10,5 млн грн.

Поділитися в соціальних мережах