Проти “чорних лісників” подали позов на 1,5 млн гривень

Прокуратурою Сумської області 22 листопада 2016 року направлено до суду обвинувальний акт стосовно двох організаторів незаконної порубки дерев на суму близько 1,5 млн грн.

У липні 2016 року в лісовому фонді Дочірнього підприємства «Лебединський «Агролісгосп» біля с. Хількове Лебединського району було виявлено незаконну порубку 185 дерев породи дуба, клену та вільхи. Завдяки вжитим скоординованим заходам працівників прокуратури та поліції вдалося встановити виконавців та організаторів незаконної порубки.

Під час санкціонованих обшуків на території приватних підприємств виявлено та вилучено переважну більшість незаконно добутої лісопродукції та знаряддя для її обробки, яке визнано речовим доказом і на нього накладено арешт. З метою відшкодування завданих збитків накладено арешт на майно обвинувачених на суму понад 800 тис. грн. Окрім того, прокурором в інтересах держави заявлено цивільний позов на суму в 1,5 млн грн.

За наслідками розслідування особи обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 246 (незаконна порубка дерев) та ч. 4 ст. 27/ч. 2 ст. 364 (підбурювання до зловживання владою або службовим становищем) КК України.
Довідково: ст. 246 КК України – карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк;
ч. 2 ст. 364 КК України – карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Поділитися в соціальних мережах