Суд повернув селу водозабірну свердловину

До Господарського суду Сумської області з позовом звернувся прокурор і просить суд зобов’язати відповідача повернути позивачеві цілісний майновий комплекс по водопостачанню в складі свердловини в с. М. Павлівка Охтирського району Сумської області.

Як зазначено в позовній заяві, це майно використовується без достатньої правової підстави. У договорі оренди цілісного майнового комплексу відсутні суттєві умови, що свідчить про недосягнення між сторонами договору в належній формі. Суд, дослідивши докази та заслухавши пояснення, прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню. Договір, укладений між сторонами, не містить всіх істотних умов договору і суперечить нормам чинного законодавства: у ньому не вказані порядок і умови відновлення переданого в оренду об’єкта водопостачання; він не встановлює заходи забезпечення виконання зобов’язань; не визначений порядок використання амортизаційних відрахувань; не передбачений порядок та умови списання (виведення з експлуатації) майна в складі об’єкта оренди; не сказано про обов’язки орендаря зі страхування взятого в оренду об’єкта, надання комунальних послуг із водопостачання в гарантованих обсягах і належної якості тощо.

Отже, як встановлено судом, при укладанні договору сторони не досягли згоди щодо всіх істотних умов, а тому договір оренди цілісного майнового комплексу є неукладеним. Суд вирішив позов задовольнити і повернути громаді майно

Поділитися в соціальних мережах