Сумчанин продав за 55 тисяч неіснуючий трактор

За останню добу працівники поліції міста Сум та Путивля розкрили шість шахрайств які скоїли жителі області протягом минулого року. Збитки, яких завдали злочинці потерпілим, подекуди сягають десятків тисяч гривень.

В обласному центрі працівники карного розшуку Сумського відділу поліції встановили особу 22-річного місцевого жителя, який під приводом продажу товару через мережу Інтернет, у грудні минулого року, шахрайським шляхом, зловживаючи довірою покупця, заволодів грошима в сумі 5000 гривень у 52-річного жителя міста Дніпро. Щойно покупець перерахував «продавцеві» гроші за запчастини до техніки, зловмисник вимкнув свій мобільний телефон і на зв’язок з одуреним дніпровцем більше не виходив. Правоохоронці вже встановили, що крім цього злочину шахрай скоїв ще ряд подібних, «продаючи» своїм жертвам через мережу Інтернет неіснуючу сільгосптехніку і запчастини до неї.

За схожою схемою діяв ще один 26-річний житель Сум. Під приводом продажу трактора 51-річному мешканцю Путивльського району, він привласнив гроші у сумі 55 500 гривень, які той йому надав за сільгоспмашину.

Поліція відкрила кримінальні провадження за ч. 1 ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Слідство триває.

Крім того оперативники карного розшуку Сумського відділу поліції встановили особу жінки, яка видаючи себе за нотаріуса, пропонувала жителям обласного центру допомогу в оформленні документів на квартири, приватні будинки та дачі. Встановлено, що від злочинних дій 45-річної зловмисниці протягом минулого року постраждало щонайменше четверо сумчанок, у яких шахрайка видурювала суми від кількох десятків тисяч гривень до понад двохсот тисяч. Поліції відомо, що ця підприємлива особа раніше вже притягалася до кримінальної відповідальності за подібні злочини, а коли вийшла з колонії, знову взялася за старе – зайнялася шахрайствами.

Правоохоронці рекомендують жителям області завжди бути уважними і обережними, та перш ніж віддати комусь свої заощадження, переконатися, що ця особа справді має документи, ліцензії і тому подібне на здійснення тих чи інших повноважень.

Поділитися в соціальних мережах