Сумщина – у лідерах за відсотком дій, що підривають безпеку суспільства

Згідно даних Міністерства з питань тимчасово окупованих територій (МТОТ) у результаті проведених ними досліджень та аналізу інформації з відкритих джерел, щомісяця в Україні трапляється приблизно 300 випадків різного ступеню насильства, які свідчать про радикалізацію настроїв та неконтрольоване використання зброї для вирішення суперечок. Сумщина та Чернігівщина займають 2 і 3 місця у рейтингу статистики дій, що підривають безпеку суспільства (без врахування Донецької та Луганської областей, — ред.)

У квітні 2018 року зафіксовано по 6% відповідно від загальної кількості (335) правопорушень.

Для порівняння: сусідня Харківська, Вінницька та Одеська області — 5%, Дніпропетровська — 4%, Запорізька, Черкаська, Херсонська, Миколаївська, Львівська та Волинська — по 3%. 2% із загальної кількості правопорушень зафіксовано у Полтавській, Кіровоградській та Закарпатській областях. 1% — Рівненька, Житомирська, Тернопільська та Івано-Франківська область. Дані явища найменше помітні у Хмельницькій та Чернівецькій областях — 0%.

Щодо регіонів, які знаходяться далеко від лінії бойових дій, то лідером є місто Київ та Київська область (10%). «Майже кожен такий випадок одразу підсилюються та поширюється російськими ЗМІ, що є підтвердженням гібридних загроз для всієї країни – загроз у невійськовій сфері для дестабілізації українського суспільства через різні механізми. Сьогодні РФ використовує внутрішні проблеми України, які виникають на національному, ідеологічному грунті, а також радикальні настрої – так держава стає легкою здобиччю агресора», — попереджає МТОТ.

МТОТ також фіксує випадки застосування будь-якої зброї, як окремими особами, так і радикально налаштованими угрупуваннями під час здійснення насильницьких акцій. Відомо, що протягом 2010-2016 років в Україну було завезено з Туреччини 404 тисячі сигнальних пістолетів, які легко переробляються в травматичну зброю. Такий пістолет був використаний під час одного з нападів на табір ромів, а таких нападів лише за два останній місяці в різних регіонах було здійснено п’ять.

Загалом в Україні офіційно зареєстровано більше 900 тис. одиниць зброї. Водночас за оцінками міжнародних експертів кількість зареєстрованої та нелегальної зброї сягає понад 4,4 млн одиниць.

Поділитися в соціальних мережах