У Сумах із другої спроби хочуть продати 568,5 квадратних метрів на Ковпака
На башті водогону в Глухові запустили відеотрансляцію в реальному часі
У Сумах зупинилися тролейбуси
За підтримки Дмитра Кірюхіна відбувся Кубок Сумської області з баскетболу
Кращий студент Сумської духовної семінарії отримав іменну стипендію від митрополита Онуфрія
У Сумах відкрилась виставка Заслуженого художника України Олександра Чередніченка
У Сумах попрощалися із Андрієм Сніцарем
У Сумах розшукують 14-річного хлопчикаФОТО
Коронки для зубов: преимущества, цены и основные типы
Сумська митниця доживає останні дні?
На компьютеризацию телекоммуникационных систем в Сумах просят 150 млн
Вуличне освітлення в Сумах за 1,2 млн «ремонтує» 24-річна дівчина із сумнівними зв’язками
Пам’ятник цукру в Сумах можуть знести разом із фонтаном (відео)
На перевірки сумських спрощенців введений мораторій
У Сумах на два дні припинять подачу газу
У Сумах зариблять Псел
Сумчанин увійшов у десятку кращих суддів України
Засідання у справі «кнопкодавства» заступника мера Сум знову відклали
Ближче до Псла — гірше: Екологи проаналізували якість води у річці Сумка
Суд зобов’язав мера ввести в міськраду двох депутатів
У сумському ЦНАПі знову шукають вибухівку
Аварія затягнулася: Мікрорайону Сум без води підвезуть технічну воду
На пожежі згорів молодий чоловік (відео)
Бойцы Сумщины отличились на чемпионате ЕвропыФОТО
У центрі Глухова провели спецоперацію з гранатоюВІДЕО
Стали відомі подробиці смертельної ДТП на Роменській
Сумські патрульні оштрафували майже 2 тисячі пішоходів
У Тростянці запобігли масштабній пожежі в житловому секторі
Ігор Перепека: «Якщо пам’ятник Сапуну буде такий же, як і Ярославу Мудрому, то я не проти»
Департамент соцзахисту розрахував житлову субсидію сумчанам в автоматичному режимі

У хабарі невинуватий: На Сумщині виправдавали працівника коледжу

Великописарівський районний суд Сумщини виніс вирок у кримінальному провадження за обвинуваченням колишнього військового комісара, підполковника запасу, нині працюючого заступником директора коледжу СНАУ Сергія Фурси.

За що хабар

Прокуратура звинувачувала його у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище.

Згідно  із обвинувальним актом, Сергій Фурса, будучи військовим комісаром Великописарівського райвійськкомату, 26 квітня 2016 року у приміщенні службового кабінету отримав неправомірну вигоду у сумі 15 тисяч гривень за непритягнення до адміністративної відповідальності директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Правдинське» за ст. 210-1 КУпАП (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію). А також за позитивне вирішення питання щодо звільнення від призову у разі оголошення чергової хвилі мобілізації працівників цього підприємства.

Так, згідно обвинувачення, 14 січня 2016 року Сергієм Фурсою керівнику ДП «Дослідне господарство «Правдинське» надіслано лист з вимогою забезпечити своєчасне прибуття 33-х працівників підприємства до військкомату для уточнення облікових даних та проходження медичного огляду.

На господарстві ведення обліку та бронювання військовозобов`язаних здійснювалося особою, який мав особисто їздити до військового комісаріату та надавати списки працівників. У подальшому він познайомився з працівником цього ж господарства, який повідомив, що через військового комісара за грошову винагороду можливо вирішити питання про відстрочку призову військовозобов`язаних працівників на військову службу або непризову їх взагалі. Отримавши таку інформацію, особа 25 лютого  звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів і у подальшому діяв під їхнім контролем.

30 березня керівнику підприємства було надіслано повторний лист про необхідність забезпечення своєчасного прибуття до військового комісаріату військовозобов`язаних працівників. У подальшому, у зв`язку з ігноруванням керівником цих вимог, останньому 12 квітня військовим комісаром надіслано лист, в якому запропоновано прибути до райвійськкомату для складання протоколу про адмінправопорушення.

На цей день у керівника було заплановане відрядження, тому він повідомив Сергія Фурсу про це та уповноважив особу  розібратися з проблемами, які стосуються призову. 18 квітня особа  під контролем правоохоронних органів зустрівся з військовим комісаром, з яким обговорював допущені керівником порушення законодавства, складання з цього приводу адміністративного протоколу та непризову працівників у разі оголошення чергової хвилі мобілізації. Під час розмови підполковник запропонував особі за 15 тисяч  гривень впродовж року не вживати заходів, пов`язаних з призовом більшості працівників ДП «ДГ «Правдинське». При цьому військовий комісар попрохав надати йому список трьох-чотирьох працівників, яких можна бути призвати, та пояснив, що гроші необхідно перерахувати на особовий рахунок. В свою чергу особа , розуміючи, що цими працівниками планується проведення посівних робіт, а у випадку оголошення мобілізації та їх призову на військову службу до Збройних Сил України, ці роботи виконані не будуть і господарство зазнає значних збитків, погодився на запропоновані умови.

26 квітня особа передав Сергію Фурсі 15 тисяч гривень, а також надав список цих працівників із зазначенням анкетних даних та рукописними надписами проти кожного прізвища щодо їх призову чи непризову. Одразу ж після отримання Сергієм Фурсою неправомірної вигоди він був затриманий та добровільно видав 15 тисяч гривень, які були вилучені.

Версія обвинуваченого

Сергій Фурса своєї вини не визнав. За його словами, у 2015 для розміщення райвійськкомату було виділене окреме приміщення на ремонт якого  необхідно було 240 тисяч гривень. Одночасно з ремонтом приміщення ще були завдання щодо підготовки можливої хвилі мобілізації, призову за контрактом, проведення обліку на строкову військову службу, поновлення військовозобов`язаних на обліку. Оскільки В-Писарівський район є прикордонним, необхідно було огородити двір будівлі військового комісаріату парканом. Рада сільгоспвиробників району прийняла рішення про надання благодійної матеріальної допомоги на ремонт приміщення військкомату. Коли керівництво ДП «ДГ «Правдинське» відповіді на листи з вимогами списків всіх працівників підприємств для з`ясування військовозобов`язана особа, чи ні, не надало, був направлений лист про притягнення керівника до адмінвідповідальності. Замість керівника прибув особа в якості юриста та сам запропонував допомогу. ДП «ДГ «Правдинське» надало 15000 гривень, як благодійну допомогу на паркан. Сергій Фурса дав  особі рахунок підрядника для перерахування цих грошей, той взяв, а потім відмовився перераховувати. 26 квітня особа забіг до кабінету, поклав гроші на стіл і список, але не той, що вимагався від підприємства. Коли Сергій Фурса виходив з кабінету, він повернувся і поклав гроші у кишеню. В цей час зайшли працівники СБУ з прокурором та почалися слідчі дії.

Доводи суду

Суд, дослідивши докази сторін, дійшов висновку про необхідність виправдання Сергія Фурси через недоведеність в його діях складу інкримінованого кримінального правопорушення.

В судовому засіданні особа зазначив, що на початку лютого 2016 року працював за договором в ДП «ДГ «Правдинське», в його обов`язки входило вирішення питань з військкоматом, хоча юридичної освіти він не мав. Керівник підприємства уповноважив його вирішувати ці питання будь-яким способом, проте через надання грошових коштів — не уповноважував.

Отже, показання особи  зводяться до того, що він діяв за дорученням правоохоронних органів і намагався спонукати військового комісара отримати від нього неправомірну вигоду за непризов працівників господарства, хоча підстав для отримання такої не було, — йдеться в вироку суду.

Керівник підприємства  в судовому засіданні розповів, що на підприємство приходило декілька листів від військкомату про подання списків працівників. Також його особисто викликали туди для накладення стягнення за ненадання документів. Він особисто телефонував Сергію Фурсі, що не зможе прибути, та направив особу, з яким уклав трудову угоду по господарських справах, щоб він розібрався по суті проблеми. Коли почалася компанія по мобілізації, один зпрацівників підприємства говорив, що може вирішити питання про відсутність призову, але сам керівник не уповноважував нікого вирішувати питання з військоматом через гроші. Також Сергій Фурса не говорив йому особисто про гроші, в листі військомата було написано про відповідальність керівника за систематичні порушення. Він не просив комісара не застосувати до нього якихось дій. Крім цього, на підприємство приходили листи про матеріальну допомогу від спілки сільгоспвиробників, в тому числі і на потреби військомату. Але ДП «ДГ «Правдинське» не було членом цієї спілки, так як є державним підприємством. В усній формі він відмовляв у наданні допомоги.

Працівник підприємства під час допиту розповів, що серед працівників підприємства після отримання повісток до військкомату ходили розмови, про те, що питання можна вирішити за 2 тисячі гривень за одного працівника. Про таке запитували і в нього, але він відповідав, що нічого не знає. Під час зустрічі вони розмовляли з особою щодо призову працівників підприємства, але ні про що не домовилися. Також  він зазначив, що посередником при передачі грошей не був, скільки прийшло повісток на господарство не знав, а факти, викладені в заяві військовому прокурору, заперечив.

Тож, показання особи суд оцінив критично, бо вони не узгоджуються з показами керівника та працівника підприємства.  А посилання прокурора на контактування працівника господарства зі службовими особами Великописарівського РВК та з самим Сергієм Фурсою у судовому засіданні не знайшло підтвердження. До того ж, особа повідомив суду неправдиві відомості про свою співпрацю з оперативними працівниками СБУ, не бажав брати участь у судових засіданнях та систематично безпідставно не прибував для дачі показань. Крім цього, він не виконував свої обов`язки згідно трудової угоди з ДП «ДГ «Правдинське», ніякі документи з військового обліку йому не передавалися, а після затримання Сергія Фурси жодних відносин з цим підприємством не підтримував.

Суд не прийняв до уваги показання особи, оскільки вважає, що він діяв за дорученням правоохоронних органів, які вийшли за межі пасивного розслідування з метою викриття  військового комісара, — йдеться в судовому вироку.

Великописарівський райсуд ухвалив визнати Сергія Фурсу невинуватим та виправдати через відсутність в його діях складу кримінального правопорушення. Вирок може бути оскаржений до Сумського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

sumy.today

Поділитися в соціальних мережах
«Америка заставляет Украину воевать, но не дает денег». Коломойский заявил, что нужно улучшить отношения с Россией и отказаться от МВФ
В ДТП погиб топ-менеджер Роскосмоса
17-летнего жителя Прилук нашли повешенным в его доме
HBO хочет снять продолжение сериала «Друзья»
«Процесс Трио». В ЕС предложили проект, который ускорит интеграцию Украины, Молдовы и Грузии
В центре Киева обстреляли обувной магазин, а на входе написали «Москали»
Суд арестовал экс-главу банковского надзора НБУ по делу VAB Банка с залогом в 15 млн грн
«Косой, где 100 тысяч долларов»: Жительнице Ивано-Франковска уже 4 года звонят поклонники сериала «Слуга народа»ВІДЕО
В Перу автобус с пассажирами сорвался в пропасть: погибло 19 человекФОТО
Польский Нацбанк насчитал в стране 900 тысяч украинских заробитчан
10 миллиардов гривен: Министр Милованов оценил теневой оборот рынка с/х земель в Украине
В Ровно бывший милиционер в компании с рецидивистами напал на патрульного
В «Артеке» умер второй ребенок за осень
Номер 24 «Евросолидарности» официально отказалась от мандата нардепа
Стало відомо, коли Місія МВФ розпочне роботу в Україні
Под Верховную Раду принесли мертвую свинью в гробу. Фото
Тіла двох тернополян знайшли у холодильній камері у Польщі
У Мінекономіки назвали вартість гектара при відкритті ринку землі
Топ-чиновницу Офиса президента задержали на крупной взятке. Она обещала должность замглавы «Нафтогаза» за $150 тысяч
«Начинаю бороться». У телеведущей Аллы Мазур диагностировали онкологическое заболевание
Вчора
Появилось видео, как центр Венеции ушел под воду из-за дождей
35 из 38 судьям-антикоррупционерам купят квартиры за госсчет по 2,5 млн гривен за каждую
У Кучми заявили, що подолали всі перепони для зустрічі в Нормандському форматі
В Раду по спискам Порошенко заходит скандальный историк Вятрович
Украинский боксер Постол возглавил рейтинг WBC
В Молдове отправили в отставку правительство Майи Санду
«Страха не было»: под Харьковом автогонщица 15 раз перевернулась на трассе
Главным редактором Financial Times впервые стала женщина
Зеленський призначив голову Полтавщини
Рада назначила Виталия Шапрана новым членом Совета НБУ