Влада Шостки розкидується грошима на ремонті фонтануВІДЕО
Сумські аграрії почали збирати врожай кукурудзи
У кафе в центрі Сум бігають мишіВІДЕО
Вчора
У Шостці вже четвертий рік ремонтують стадіон
На Сумщині пройде понад 100-кілометрова хресна хода
На Сумщині зник 85-річний пенсіонер, який страждає на амнезіюФОТО
На Сумщині перевірили дитячі табори, хоч вони і не працювали через COVID-19
В Охтирці включать опалення в школах і лікарнях 1 жовтня
У Ромнах взялися ремонтувати пошкоджені зупинки
Віталій Максименко: Наш спільний моральний обов’язок – виховувати дітей і молодь на прикладах героїзму і мужності
У СНАУ поповнилася когорта доцентів
У Сумах горів аварійний вихід житлового будинку
На Сумщині держвиконавці стягнули 5 мільйонів боргів по зарплаті
Обласний художній музей хочуть перетворити на Сумський ВерсальФОТО
Кобра з доларів та соняхи з гривень. У Сумах відкрили виставку харківського майстра оригамі з купюр
Роман Грищенко: Панно «Птахи щастя» має бути у переліку світової спадщини ЮНЕСКОФОТО
У Білопіллі відзначили престольне святоФОТО
У Конотопі оголосили конкурс на ескіз пам’ятника чорнобильцям
Від розвитку туристичного потенціалу регіонів виграють громади, – Денис Шмигаль
На Сумщині планують відреставрувати комплекс садиби Харитоненків у рамках програми «Велика реставрація в культурі»
Сумський біатлоніст — зі «сріблом» чемпіонату України
У Сумах взяли під варту чоловіка, який убив матір
Денис Шмигаль: Усі регіони України повинні планово підготуватися до початку опалювального сезонуВІДЕО
Кращим водієм «Електроавтотрансу» стала жінка
Білопільське КП хоче купити легковий автомобіль за 370 тис. грн
У ТРЦ «Мануфактура» оштрафували магазин за продукцію, що не відповідає встановленим вимогам
“Не давали спокою гітлерівцям”: У Сумах відзначили День партизанської слави
Сумський чемпіон потребує допомоги, щоб здолати хворобу
У Сумах майже в половині шкіл є хвора дитина або хворий дорослий
На Сумщині 4 діючих підприємства виплатили 18,6 млн грн зарплатного боргу

У хабарі невинуватий: На Сумщині виправдавали працівника коледжу

Великописарівський районний суд Сумщини виніс вирок у кримінальному провадження за обвинуваченням колишнього військового комісара, підполковника запасу, нині працюючого заступником директора коледжу СНАУ Сергія Фурси.

За що хабар

Прокуратура звинувачувала його у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище.

Згідно  із обвинувальним актом, Сергій Фурса, будучи військовим комісаром Великописарівського райвійськкомату, 26 квітня 2016 року у приміщенні службового кабінету отримав неправомірну вигоду у сумі 15 тисяч гривень за непритягнення до адміністративної відповідальності директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Правдинське» за ст. 210-1 КУпАП (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію). А також за позитивне вирішення питання щодо звільнення від призову у разі оголошення чергової хвилі мобілізації працівників цього підприємства.

Так, згідно обвинувачення, 14 січня 2016 року Сергієм Фурсою керівнику ДП «Дослідне господарство «Правдинське» надіслано лист з вимогою забезпечити своєчасне прибуття 33-х працівників підприємства до військкомату для уточнення облікових даних та проходження медичного огляду.

На господарстві ведення обліку та бронювання військовозобов`язаних здійснювалося особою, який мав особисто їздити до військового комісаріату та надавати списки працівників. У подальшому він познайомився з працівником цього ж господарства, який повідомив, що через військового комісара за грошову винагороду можливо вирішити питання про відстрочку призову військовозобов`язаних працівників на військову службу або непризову їх взагалі. Отримавши таку інформацію, особа 25 лютого  звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів і у подальшому діяв під їхнім контролем.

30 березня керівнику підприємства було надіслано повторний лист про необхідність забезпечення своєчасного прибуття до військового комісаріату військовозобов`язаних працівників. У подальшому, у зв`язку з ігноруванням керівником цих вимог, останньому 12 квітня військовим комісаром надіслано лист, в якому запропоновано прибути до райвійськкомату для складання протоколу про адмінправопорушення.

На цей день у керівника було заплановане відрядження, тому він повідомив Сергія Фурсу про це та уповноважив особу  розібратися з проблемами, які стосуються призову. 18 квітня особа  під контролем правоохоронних органів зустрівся з військовим комісаром, з яким обговорював допущені керівником порушення законодавства, складання з цього приводу адміністративного протоколу та непризову працівників у разі оголошення чергової хвилі мобілізації. Під час розмови підполковник запропонував особі за 15 тисяч  гривень впродовж року не вживати заходів, пов`язаних з призовом більшості працівників ДП «ДГ «Правдинське». При цьому військовий комісар попрохав надати йому список трьох-чотирьох працівників, яких можна бути призвати, та пояснив, що гроші необхідно перерахувати на особовий рахунок. В свою чергу особа , розуміючи, що цими працівниками планується проведення посівних робіт, а у випадку оголошення мобілізації та їх призову на військову службу до Збройних Сил України, ці роботи виконані не будуть і господарство зазнає значних збитків, погодився на запропоновані умови.

26 квітня особа передав Сергію Фурсі 15 тисяч гривень, а також надав список цих працівників із зазначенням анкетних даних та рукописними надписами проти кожного прізвища щодо їх призову чи непризову. Одразу ж після отримання Сергієм Фурсою неправомірної вигоди він був затриманий та добровільно видав 15 тисяч гривень, які були вилучені.

Версія обвинуваченого

Сергій Фурса своєї вини не визнав. За його словами, у 2015 для розміщення райвійськкомату було виділене окреме приміщення на ремонт якого  необхідно було 240 тисяч гривень. Одночасно з ремонтом приміщення ще були завдання щодо підготовки можливої хвилі мобілізації, призову за контрактом, проведення обліку на строкову військову службу, поновлення військовозобов`язаних на обліку. Оскільки В-Писарівський район є прикордонним, необхідно було огородити двір будівлі військового комісаріату парканом. Рада сільгоспвиробників району прийняла рішення про надання благодійної матеріальної допомоги на ремонт приміщення військкомату. Коли керівництво ДП «ДГ «Правдинське» відповіді на листи з вимогами списків всіх працівників підприємств для з`ясування військовозобов`язана особа, чи ні, не надало, був направлений лист про притягнення керівника до адмінвідповідальності. Замість керівника прибув особа в якості юриста та сам запропонував допомогу. ДП «ДГ «Правдинське» надало 15000 гривень, як благодійну допомогу на паркан. Сергій Фурса дав  особі рахунок підрядника для перерахування цих грошей, той взяв, а потім відмовився перераховувати. 26 квітня особа забіг до кабінету, поклав гроші на стіл і список, але не той, що вимагався від підприємства. Коли Сергій Фурса виходив з кабінету, він повернувся і поклав гроші у кишеню. В цей час зайшли працівники СБУ з прокурором та почалися слідчі дії.

Доводи суду

Суд, дослідивши докази сторін, дійшов висновку про необхідність виправдання Сергія Фурси через недоведеність в його діях складу інкримінованого кримінального правопорушення.

В судовому засіданні особа зазначив, що на початку лютого 2016 року працював за договором в ДП «ДГ «Правдинське», в його обов`язки входило вирішення питань з військкоматом, хоча юридичної освіти він не мав. Керівник підприємства уповноважив його вирішувати ці питання будь-яким способом, проте через надання грошових коштів — не уповноважував.

Отже, показання особи  зводяться до того, що він діяв за дорученням правоохоронних органів і намагався спонукати військового комісара отримати від нього неправомірну вигоду за непризов працівників господарства, хоча підстав для отримання такої не було, — йдеться в вироку суду.

Керівник підприємства  в судовому засіданні розповів, що на підприємство приходило декілька листів від військкомату про подання списків працівників. Також його особисто викликали туди для накладення стягнення за ненадання документів. Він особисто телефонував Сергію Фурсі, що не зможе прибути, та направив особу, з яким уклав трудову угоду по господарських справах, щоб він розібрався по суті проблеми. Коли почалася компанія по мобілізації, один зпрацівників підприємства говорив, що може вирішити питання про відсутність призову, але сам керівник не уповноважував нікого вирішувати питання з військоматом через гроші. Також Сергій Фурса не говорив йому особисто про гроші, в листі військомата було написано про відповідальність керівника за систематичні порушення. Він не просив комісара не застосувати до нього якихось дій. Крім цього, на підприємство приходили листи про матеріальну допомогу від спілки сільгоспвиробників, в тому числі і на потреби військомату. Але ДП «ДГ «Правдинське» не було членом цієї спілки, так як є державним підприємством. В усній формі він відмовляв у наданні допомоги.

Працівник підприємства під час допиту розповів, що серед працівників підприємства після отримання повісток до військкомату ходили розмови, про те, що питання можна вирішити за 2 тисячі гривень за одного працівника. Про таке запитували і в нього, але він відповідав, що нічого не знає. Під час зустрічі вони розмовляли з особою щодо призову працівників підприємства, але ні про що не домовилися. Також  він зазначив, що посередником при передачі грошей не був, скільки прийшло повісток на господарство не знав, а факти, викладені в заяві військовому прокурору, заперечив.

Тож, показання особи суд оцінив критично, бо вони не узгоджуються з показами керівника та працівника підприємства.  А посилання прокурора на контактування працівника господарства зі службовими особами Великописарівського РВК та з самим Сергієм Фурсою у судовому засіданні не знайшло підтвердження. До того ж, особа повідомив суду неправдиві відомості про свою співпрацю з оперативними працівниками СБУ, не бажав брати участь у судових засіданнях та систематично безпідставно не прибував для дачі показань. Крім цього, він не виконував свої обов`язки згідно трудової угоди з ДП «ДГ «Правдинське», ніякі документи з військового обліку йому не передавалися, а після затримання Сергія Фурси жодних відносин з цим підприємством не підтримував.

Суд не прийняв до уваги показання особи, оскільки вважає, що він діяв за дорученням правоохоронних органів, які вийшли за межі пасивного розслідування з метою викриття  військового комісара, — йдеться в судовому вироку.

Великописарівський райсуд ухвалив визнати Сергія Фурсу невинуватим та виправдати через відсутність в його діях складу кримінального правопорушення. Вирок може бути оскаржений до Сумського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

sumy.today

Поділитися в соціальних мережах
Вчора
Вчителі можуть не ставити оцінки з певних предметів. МОН пояснило з яких і коли
Українка стане першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу
Главный дипломат Евросоюза Боррель назвал условия выделения Украине $1,2 млрд кредита
Зеленский предложил создать новую переговорную площадку — теперь по Крыму
«Кровавая Мэри» и еще три напитка названы самым полезным алкоголем
У столичній лікарні, де лікують COVID, двоє чоловіків наклали на себе руки
В Тверской области разбился истребитель Су-30
У Харкові звільняються лікарі через наплив пацієнтів з СОVID-19
«Крым сдали по просьбе Обамы». Жвания опубликовал новые откровения о Турчинове и Порошенко
Более 2 миллионов. За прошлую неделю в мире зафиксирована рекордная вспышка Covid-19 — ВОЗ
«Застряну здесь надолго». Казахский миллионер поможет Зеленскому двигать реформы в Украине
На кордоні затримали групу хасидів: добиралися з Умані інкогніто
Врачи поставили диагноз невесте Холодницкого, которую во Львове сбила маршрутка
Дві українські студії стали партнерами Netflix і дублюватимуть контент українською
Заместитель министра культуры Ростислав Карандеев заразился коронавирусом
В Мадриде жестко усилили карантин. Жителям запретили покидать районы, в город ввели армию
В метро Киева ученые нашли геном чумной палочки и неизвестные науке микроорганизмы
Назначен новый руководитель Госбюро расследований
Известная российская телеведущая из-за нервного срыва решила пойти гулять по улицам голой
В Киеве таксист избил пассажира из-за спора, как доехать на улицу Российскую
В Минздраве РФ сообщили, что князь Владимир и Ярослав Мудрый умерли от рака
Водитель троллейбуса в Днепре побежал в магазин за пивом прямо на маршрутеВІДЕО
В России женщина нечаянно убила партнера во время секса
В Харьковской области будут судить учительницу за избиение школьницы книгой
В Дании на ТВ детей учили бороться с комплексами, показав им полностью голых взрослых
Коронавирус в Украине за сутки подтвердился еще у 2 884 человек
Курс НБУ на 22 сентября. Доллар подорожал на 3 копейки, а евро подешевел на 15
Впервые за 100 лет в зоне ЧАЭС заметили медведей
Осеннее равноденствие 2020. Что сегодня нельзя делать, народные приметы
В ДТП погиб российский актер Дмитрий Жулин, звезда сериалов «Охота на Берию» и «Александровский сад»