З’явилося відео, як браконьєри тікали від інспекторів

Незважаючи на заборону лову риби та водних ресурсів в період розмноження, на водоймах області чи не щоденно «працюють» браконьєри. Сітками, ятерями, волоками, «павуками», електровудками, на човнах звичайних та гумових, за допомогою водолазного спорядження та аквалангів здобувають вони ікряну рибу та раків. І як наслідок – безповоротно знищують природні ресурси України. Тож, аби виявити таких «любителів» та застати їх на «гарячому», працівники Державного агентства рибного господарства у Сумській області та поліції вирушили у черговий нічний рейд.

Шлях патруля пролягає на Охтирщину, у село Чупахівку. Чотири автівки везуть двадцять чоловік рейдової бригади та відповідне спеціальне спорядження. Прибувши на ставок, тихенько розійшлись навколо водойми, зайнявши найбільш зручні місця для спостереження та у разі необхідності – затримання порушників. Спустили на воду моторний човен, інспектори в біноклі оглядали водний простір. Ледве зажеврів схід, як на плесо з очерету почали випливати на човнах «рибалки»: хто тільки ставив сіті, хто вже й збирав. Почувши шум мотора, хутко розвертались, викидали вилов та чимдуж тікали. Деякі навіть вистрибували з човнів та вдавались до піших «побігів». Однак працівники рибоохоронного патруля зустрічали їх та супроводжували назад, – опитати та скласти необхідні у таких випадках документи.

«Сьогодні наші інспектори затримали шістьох браконьєрів та вийняли з водойми 64 сітки, – коментує результат рейду головний державний інспектор рибоохоронного патруля Сергій Молошний. – Діями зловмисників природі та державі завдано збитків на суму близько трьох тисяч гривен. Живу рибу ми відразу випускали назад, у її природне середовище. На вилучені незаконні знаряддя лову склали відповідні акти і передали на подальше зберігання та знищення. Що ж стосується самих порушників, то їх притягнуто до адміністративної відповідальності за ознаками ч. 4 ст. 85 КУпАП, санкція якої передбачає покарання у вигляді штрафу від 340 до 680 гривен».

Між собою рейдовики говорять: дивний той факт, що у порівняно невеликій водоймі ще водиться риба. Адже місцеві горе-«рибалки» чим тільки її не ловлять: і електровудками, і ятерями, і «павуками», і сітями. Ніби не живуть, а ведуть диверсійні дії у ворожому тилу. І не задумуються над тим, що заради сковорідки смаженої риби грабують власних дітей та природні багатства своєї Батьківщини.

Працівники поліції та рибоохоронного господарства знову застерігають: в період нересту законодавство дозволяє любительський лов риби тільки в межах населеного пункту, тільки з берега, і виключно однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком. Всі інші методи та способи лову – під забороною. В цей період також суворо забороняється пересування на водоймах всіх плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів. І нагадують строки заборони вилову риби в період нересту та розмноження водних ресурсів: 

– у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами та іншими проточними в межень водами) з 01 квітня по 20 травня 2018 року включно;
– у всіх водосховищах з 01 квітня по 09 червня 2018 року включно;
– в придаткових водоймах (непроточних при найнижчому рівні води: протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 29 червня 2018 року включно.
– забороняються всі види лову раків у період виношування ними ікри, личинок, першої линьки з 01 квітня по 09 червня 2018 року включно.

Оголошено нерестовищами всі річки, водосховища, придаткові водойми та інші рибогосподарські водні об’єкти Сумської області, які підконтрольні Управлінню Державного агентства рибного господарства у Сумській області.

Шановні жителі Сумщини! Для забезпечення оперативного реагування на факти браконьєрства просимо всіх, хто бачить незаконний вилов риби на водоймах області чи збут біоресурсів та незаконних знарядь лову терміново повідомляти на «гарячу» лінію Сумського рибоохоронного патруля: (096) 83-82-570 та всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50 або на спецлінію поліції «102».

Відео втечі браконьєрів – за посиланням у Фейсбуці.

Поділитися в соціальних мережах