Депутатка облради пропонує перейменувати премію, названу іменем комуніста

Депутат Сумської облради Вікторія Мурич запропонували перейменувати премію ім. Пилипа Рудя. Про це вона повідомила у Фейсбуці.

«Учора під час засідання комісії з присудження обласної літературної премії Пилипа Рудя запропонувала перейменувати дану премію: або у премію Йосипа Дудки або Дмитра Білоуса, оскільки Пилип Рудь свого часу був комуністом та працював згідно з політичною лінією партії, яка приховувала від людей справжні причини Голодомору. За спогадами очевидців він навіть особисто брав участь у приборканні голодних бунтів селян. Пізніше відмовився від української мови й почав випускати російськомовну листівку «Красний партизан».

Члени комісії охоче підтримали мою пропозицію, підтримавши кандидатуру Дмитра Білоуса. У творчість цього автора я закохана ще з шкільних років. Білоус не просто поет, а ще й перекладач. У його творчому доробку є книги як для малечі, так і для дорослих. Лауреат Держ. премії ім. Т. Шевченка та літературної премії ім. Лесі Українки. До того ж, – майже наш земляк. Народився в с. Курмани Недригайлівського району.

Детальніше з життям та творчістю поета можна ознайомитися за посиланням. Вже готую відповідні документи. Сподіваюся, депутатський корпус Сумської обласної ради підтримає даний проект рішення», – написала Мурич.

Поділитися в соціальних мережах