Сумчани пропонують кандидатуру на звання Почесного громадянина міста

Сумська міськрада найближчим часом розгляне пропозицію відзначити ще одного з відомих сумчан високим званням «Почесний громадянин м. Суми».

Однак на цей раз це буде людина, яка не має відношення до АТО, а також до будь-яких матеріальних благ. Він не побудував завод, не поставив зупинку в обласному центрі, але багато десятиліть працює на іншій ниві. Заслужений артист України, драматург, поет, актор, педагог Василь Іванович Будянський досліджує історію давньої літератури і українську етнопедагогіку.

У 1974-1992 роках працював у Сумському обласному театрі драми та музичної комедії ім. Щепкіна, обласній філармонії. Один із перших на Сумщині зіграв Григорія Сковороду. Він – автор і виконавець більше 20 програм літературних концертів, до яких увійшли твори В. Маяковського, С. Єсеніна, В. Шукшина, М. Лермонтова, Т. Шевченка, П. Воронька, О. Вишні, І. Багряного. Причому в програмі, присвяченій 200-річчю від дня народження Т. Шевченка, брала участь вся сім’я педагога – навіть онучка і онук.

«Наш спектакль спрямований на те, щоб молоде покоління не забувало свого коріння, свій менталітет. У цьому році ми також представили сімейну програму, присвячену Дню перемоги, яку творили наші батьки, діди. Сьогодні діти майже не читають літературу, більше сидять у комп’ютерах. Тому важливо донести до них те, що вони упускають», – розповідає Василь Будянський.

З 1992 року він працює на кафедрі української літератури СДПУ викладачем Стародавньої літератури, виразного читання, риторики. Автор кількох поетичних збірок, навчальних посібників. Має відзнаку «За заслуги перед містом» 3-го ступеня.

Поки з пропозицією про присвоєння звання Почесного громадянина Василю Будянському знайомляться депутатські комісії, але остаточне рішення прийме Сумська міськрада, пише shans.com.ua.

Поділитися в соціальних мережах