У Сумах стартував конкурс для тих, хто вміє вигадувати анекдоти і бувальщини

Сумське Агентство творчих подій повідомляє радісну для усіх любителів слова новина – стартував IV Міжнародний конкурс прозових мініатюр «Колібрі 2016» – традиційний конкурс прозових мініатюр.

До розряду прозових мініатюр (ПМ) організатори конкурсу відносять будь-який невеликий текст – крім віршів. Як сказано в положенні про конкурс, ПМ може бути притчею, есе, короткою розповіддю, новелою, памфлетом, анекдотом, бувальщиною, фантазією на тему, мікроблог і так далі. До участі в конкурсі допускаються ПМ, створені будь-якою слов’янською мовою. У попередні роки в число лауреатів і дипломантів входили твори, написані авторами з 8 країн на білоруською, російською та українською мовами.

Конкурс проводиться в інтернет-форматі. Усі мініатюри публікуються на медіа-порталі АТС. У лютому 2015 року було також презентовано оригінально оформлений збірник кращих новел конкурсу «Колібрі 2013-2014». Тираж збірника до теперішнього часу практично розійшовся, але за бажання його можна знайти у бібліотеках обласного центру. Поряд зі слайдами до збірки увійшли репродукції картин відомих сумських художників. Наступна збірка вийде за підсумками 2015-2016 років.

У 2016 році оргкомітет увів кілька новинок. По-перше, з цього року конкурс «Колібрі» присвячений Антону Павловичу Чехову. Адже Суми безпосередньо пов’язані з ім’ям великого письменника – він тут жив і працював, перші презентації новел з «Колібрі» пройшли в меморіальному будинку-музеї Чехова на Луці. Крім того, Антон Павлович є всесвітньо визнаним майстром короткої лаконічної розповіді – такими у своїх кращих зразках і є прозові мініатюри, які беруть участь в конкурсі.

Відповідно, змінилися і номінації. Тепер їх буде дві: «Вишневий сад» і «Каштанка». Подробиці конкурсу можна переглянути тут.

Поділитися в соціальних мережах