Вистава Театру ім. Щепкіна – у п’ятірці кращих в Україні

Вистава театру ім. Щепкіна «Лісова пісня» – у п’ятірці кращих драматичних вистав в Україні. Такими є результати першого етапу Всеукраїнського Фестивалю-Премії «Гра», який у мистецьких колах називають театральним Оскаром.

Здобути омріяну нагороду вирішили 70 театрів України. На основі поданих заявок Експертною Радою сформовано лонг-лист цьогорічного Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА». До нього увійшли 27 вистав.

Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії ім. М. Щепкіна із виставою «Лісова пісня» увійшов у п’ятірку кращих театрів у номінації «За найкращу драматичну виставу». Серед інших номінантів – Закарпатський обласний угорський драматичний театр (м. Берегове) – «RH+», Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка – «Розбитий глек», Харківський державний академічний театр ляльок ім. В. Афанасьєва – «Уявний хворий» та Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка – «Вій. Докудрама».

Сьогодні Сумський обласний театр – в об’єктивній п’ятірці найкращих вистав України, – зазначив головний режисер театру Антон Меженін. – І це показово, адже в цій п’ятірці Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка. Це говорить про те, що ми рухаємося в правильному напрямку. Ми не зупиняємося на досягнутому і йдемо далі».

Попереду ІІ етап, на якому, після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонг-листа, буде сформовано шорт-лист з 12 вистав (по 2 у кожній із номінацій).

До речі, цей фестиваль проводиться в Україні вперше. Його засновником є Національна спілка театральних діячів України. Всеукраїнський театральний Фестиваль-Премія «ГРА» не має аналогів серед вітчизняних культурно-мистецьких заходів. Головна мета фестивалю-премії – щорічно презентувати найкращі досягнення театрів України глядачам і міжнародній спільноті. Його організатори прагнуть популяризувати національне театральне мистецтво, визначити провідні тенденції і стимулювати розвиток українського театрального конкурентного середовища. Лауреати отримають нагороду в шести самостійних номінаціях: За кращу драматичну виставу; За кращу виставу для дітей; За кращу музичну виставу в жанрі опери/оперети/мюзиклу; За кращу хореографічну/балетну/пластичну виставу; За кращу виставу камерної сцени (до 150 глядачів), За кращий пошуково-експериментальний спектакль (на перетині театральних/мистецьких жанрів).

Поділитися в соціальних мережах