Жителька Сумщини взяла участь в історичному фільмі

Конотопчанка Зоя Шалівська взяла участь у створенні документальної стрічки «Вкрадена Вітчизна», присвяченій темі депортації українців із території Польщі у 1945-1947 роках.

Зоя Шалівська — член Київської правозахисної організації «Холмщина» ім. Михайла Грушевського. Це правозахисна організація, член Європейського Союзу вигнаних і виселених народів, яка займається відстоюванням прав депортованих народів.

Конотопчанка не тільки долучилася до написання сценарію для фільму, але й взяла участь у зйомках стрічки, адже її родина також була виселена з Холмщини.

«У фільмі очевидці подій розповідають про те, що відбувалося на території Холмщини у довоєнний період, як загони польських бойовиків, зокрема Армії Крайової та Батальйонів Хлопських, чинили криваві акції проти українського населення, знищували українців під час Другої світової війни, про нелюдські умови переселення в Україну, яке за жодних обставин не можна назвати добровільним, про те, як їх прийняла нова батьківщина та її громадяни», — йдеться в анотації до фільму.

Також у стрічці представлено погляди на депортацію українців депутатів польського Сейму, відомих українських істориків і політиків.

Прем’єрний показ документального фільму «Вкрадена Вітчизна» відбувся 26 травня у Києві в Синій залі Будинку кіно.

Джерело: topkonotop.com
Поділитися в соціальних мережах