Cумські суди відкладали розгляд справ 2700 разів

Така судова статистика розгляду справ та матеріалів кримінального судочинства у першому півріччі цього року. Про здійснення правосуддя судами першої інстанції в Сумській області, розповіла голова Апеляційного суду Сумської області Наталія Литовченко.

– Найчастіше місцеві суди відкладали судові засідання через неприбуття обвинуваченого – 1534 рази, – зазначає голова апеляційного суду. – Друге за поширеністю є неприбуття свідків та потерпілих – 593. Потім неприбуття захисника – 311, нездійснення доставки до суду обвинуваченого, який перебуває під вартою – 103, неприбуття інших учасників кримінального провадження – 68, хвороба обвинуваченого – 65 та неприбуття прокурора – 29.

За словами Наталії Литовченко, аби «дисциплінувати» учасників судового розгляду, суди постановили 311 ухвал про здійснення приводу обвинувачених та 117 ухвал про привід свідків. Крім того, серед «виховних» заходів були зміна обвинуваченим запобіжного заходу та накладення грошового стягнення на обвинувачених, свідків, потерпілих через неприбуття ними до суду без поважних причин. Варто зазначити, що незважаючи на значну кількість відкладень судового розгляду через неприбуття захисників, суди жодного разу не порушували питання про їхню відповідальність в порядку вимог 324 КПК України.

Поділитися в соціальних мережах