Дмитро Єфіменко: Скасування субсидій кидає у прірву жебрацтва більшість населення України

У той час, коли за даними віце-прем’єр-міністра з регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, 65% населення України залежить від субсидій, Кабмін вирішив зрізати кількість її отримувачів.

Чим ближче до осені, тим усе гострішими стають дискусії щодо Постанови КабМіну №329, у якій визначено новий порядок призначення допомоги.

З цього приводу на шосткинському телеканалі «Акцент» дав роз’яснення представник ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, адвокат, кандидат юридичних наук Дмитро Єфіменко. Він наголосив, що люди, не знаючи тонкощів Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, подають документи до підрозділів соцзахисту, а їх змушують надати додаткові довідки: про склад сім’ї, про зарплату членів сім’ї, про осіб, що зареєстровані в квартирі чи будинку тощо.

«Положенням чітко визначений перелік документів, які необхідно подати до підрозділів соцзахисту: заява і декларація про доходи. Допускається надання довідки про доходи, які особа зазначила в декларації, проте цієї інформації немає в органах ДФСУ, Пенсійному фонді, органах соцзахисту. Як приклад, – дохід за кордоном. Також можуть подати договір найму чи оренди житла», – пояснює Дмитро Єфіменко.

Усі інші документи, за його словами, працівники соцзахисту не мають права вимагати. Вони перекладають свої повноваження на людей, які вимушені стояти в чергах, а потім ще й бігати збирати довідки.

«Деякі норми Положення взагалі, на мій погляд, є неконституційними, – запевняє правозахисник. – Наприклад, щодо встановлення норм у 120 м кв. на квартиру і 200 м кв. на будинок. А якщо в квартирі 121 м кв. проживає 6-8 осіб і вони мають мізерний дохід, а в квартирі 118 м кв. живе одна особа і ремонт зроблений на мільйони?! Так само і щодо автомобілів. Це може бути Деу Ланос, якому 4 роки й 10 місяців, а може бути елітне авто, якому 5 років і 2 місяці. І остання людина може претендувати на субсидію. На чому базуються ці норми? В них порушений принцип рівноправності громадян, закріплений Конституцією України».

Безліч нарікань і на те, коли людина має заборгованість у 340 грн за оплату комунальних послуг, вона не може претендувати на отримання субсидії. Хоча у цей час громадянин міг просто лежати в лікарні і не мав можливості оплатити комунальні послуги. Або надавачі комунальних послуг могли невчасно принести квитанції на оплату платежів.

«Це – антинародна постанова, яка прийнята з чисельними порушеннями, ніяк не на користь громадян і не на благо українців. Її потрібно скасувати, а тих осіб, що отримували субсидію раніше, автоматично поновити у базі отримувачів», – упевнений опозиціонер.

І наголошує: якщо громадянам відмовляють у наданні субсидії, треба це рішення оскаржити в комісіях, які створені при виконкомах міськрад. Якщо і там відмовили – подавати позов до суду.

«Це зроблено для того, аби людина місяцями ходила шукала правди і в неї відпало бажання оббивати пороги різних установ. Бездумне підвищення тарифів і скасування субсидій вилучає у людей останні гроші і не просто поставило під загрозу наступний опалювальний сезон, а кидає у прірву жебрацтва більшість населення України», – резюмував Дмитро Єфіменко.

 

Поділитися в соціальних мережах