На Сумщині заборонили ртутні лампи

У Глухові заборонили використовувати люмінесцентні ртутні лампи і лампи розжарювання для освітлення бюджетних організацій і установ.

Як говориться в розпорядженні міського голови N83-ОД «Про заходи щодо скорочення споживання електроенергії в бюджетній сфері» від 4 травня, такі шкідливі та малоефективні світильники в бюджетних установах у міру виходу з ладу повинні бути замінені на LED-лампи класу енергоефективності «А». Передбачається, що перехід на світлодіоди зменшить енергоспоживання в 5-7 разів. «LED-лампи коштують дорожче, але мають більш довгий термін служби, – пояснюють у мерії. – Згідно з розрахунками фахівців, за умови роботи світлодіодної лампи 1000 годин на рік її вартість окупиться на другий рік після покупки».

Уже понад 100 країн світу прийняли закон про заміну ламп розжарювання на енергоефективні, 25 країн – у процесі відмови від ламп розжарювання. На даний момент Україна має розроблений за сприяння ПРООН законопроект N 3245 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо поліпшення енергоефективності в освітленні)».

Поділитися в соціальних мережах