Охтирські лісівники вигадали унікальну машину

Охтирські лісівники Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства побудували авто для пониження пнів, які залишаються після рубок головного користування. Адже підготувати ділянку під посадку лісу після зрубу вручну – справа досить витратна і за часом, і за трудовим ресурсу.

Кажуть, що поки аналогів охтирської вигадки в Україні немає. «За допомогою машини ми можемо якісно підготувати ділянки під механізовану посадку лісових культур і для подальшого механізованого догляду за ними. Пониження пнів вручну тягне за собою дуже великі витрати, тому нашим раціоналізаторам прийшла думка про створення такого агрегату», – говорить директор лісгоспу Юрій Римар. Назвали охтирські лісівники свій агрегат – «Бобер».

Машина працює на базі трактора МТЗ-82, обслуговують її два працівника – тракторист і оператор. Для різання використовується стрічкова пила шириною 35 мм і довжиною 4,2 м. Ширина пропилу – 800 мм. За зміну агрегат здатний знизити від 50 до 75 пеньків діаметром більше метра. «За зміну трактор використовує 15 л дизпалива, агрегат для зниження пнів працює на бензині, використовуючи 5 л. Норма виробітку – 75 пнів. На рамі знаходиться циліндр регулювання ріжучого механізму, тому висоту зниження оператор може регулювати для кожного пенька окремо», – говорить директор підприємства.

Якість зниження пнів за допомогою охтирського «Бобра» – поза всякою конкуренцією. Кожен пеньок підпиляний до землі – рівно і гладко. Спиляна ж частина пенька відрізана наскільки якісно, що, здається, її можна без додаткової обробки використовувати для ландшафтного декору або еко-меблів.

Поділитися в соціальних мережах