Пляж на Сумщині – небезпечний для купання

1 червня офіційно стартував купальний сезон. Сумський обласний лабораторний центр перевірив якість води за мікробіологічними показниками в місцях масового відпочинку. Станом на 31 травня фахівці провели 45 лабораторних досліджень на п’яти пляжах і дев’яти зонах відпочинку в дев’яти районах області.

У Сумах проби води відбирали на Блакитних озерах, на озері Чеха, а також у зоні відпочинку біля парку ім. І. Кожедуба та поблизу молодіжно-оздоровчого центру «Витязь» (р. Псел).

Як повідомив заступник директора Сумського обласного лабораторного центру Микола Торгачов, результати бактеріологічних досліджень показали, що купатися у всіх досліджених місцях можна, за винятком пляжу в Ромнах, який розташований на р. Сула. Тут було зафіксовано перевищення показника лактозо-позитивних паличок більше ніж у 4 рази.

Оскільки вода дуже залежить від чинників навколишнього середовища, то такі дослідження будуть проводитися щотижня і в разі виявлення відхилень від норм будуть застосовуватися заходи реагування.

Стверджувати, що всі пляжі області безпечні за мікробіологічними показниками, не можна, адже більшість не потрапляють під моніторинг, а на законодавчому рівні перевірка води на інші показники, в тому числі й на вміст пестицидів, скасована. Так що купайтеся, але обережно, намагайтеся, щоб вода не потрапляла в рот і ніс. Здоровіше будете!

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах