Сумське НВО – серед головних забруднювачів міста

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті минулого року.

Моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснювала лабораторія Сумського обласного центру з гідрометеорології. Відбір проб атмосферного повітря здійснювався на трьох стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. Сумсько-Київських дивізій, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5). Упродовж року відібрано та проаналізовано 14113 проб атмосферного повітря.

Індекс забруднення атмосфери (ІЗА5) за пріоритетними домішками (пил, діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту, формальдегід) склав торік 5,14, що характеризує рівень забруднення атмосфери як слабо забруднений. Середньорічні концентрації діоксиду азоту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,5 рази, пилу та формальдегіду – в 1,3 рази. Інші інгредієнти, що визначались, були нижче або на рівні санітарних норм. На межі гранично допустимих концентрацій зафіксовані максимально разові концентрації по пилу на постах спостереження № 3 та № 4, діоксиду азоту – на постах спостереження № 4, № 5. Перевищення максимально разових концентрацій зафіксовано по оксиду вуглецю 1,6 рази та пилу 1,2 рази на посту спостереження № 5 у північному промвузлі міста, у районі розміщення ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» та інтенсивної автомагістралі, які є одним із основних джерел забруднення атмосферного повітря в цьому районі. Концентрація важких металів в атмосферному повітрі міста не перевищувала санітарні норми.

Збільшення середньомісячних концентрацій спостерігалось по пилу у січні, квітні, червні, серпні, вересні; діоксиду сірки – червні, липні, серпні, вересні; діоксиду азоту – в лютому, квітні, червні, серпні, вересні, листопаді; формальдегіду – в січні, квітні, травні, липні, серпні, вересні; аміаку – в липні та вересні; оксиду азоту – в лютому, червні, серпні, вересні, листопаді; оксиду вуглецю – в січні та серпні; розчинних сульфатах – в червні, серпні, вересні.

Протягом 2013-2017 років спостерігалось збільшення середнього рівня забруднення атмосферного повітря по діоксиду сірки, оксиду азоту, формальдегіду, марганцю, нікелю, міді, цинку, залізу та зменшення по аміаку, хрому, свинцю, кадмію. По пилу, оксиду вуглецю, розчинних сульфатах, діоксиду азоту рівень забруднення знаходився на одному рівні. Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у 2017 році в Сумах не спостерігалось.

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах