Сумські екологи безпідставно зупиняють діяльність підприємств

Сумському ТОВ «Фавор» Державна екологічна інспекція в Сумській області намагалася зупинити господарську діяльність, звернувшись до суду із безпідставним позовом.

Так, сумські екологи за результатами позапланових перевірок встановили, що підприємство нібито відводило зливові й талі води із забудованої території підприємства на рельєф місцевості, не спорудивши очисні споруди, чим заподіяло шкоду навколишньому природному середовищу.

Проте, Сумський окружний адміністративний суд не погодився з такими доводами ДЕІ в Сумській області. Так, суд зазначив, що не кожне порушення, допущене суб’єктом господарювання, тягне за собою припинення його роботи. При повному або частковому призупиненні роботи підприємств є крайнім заходом реагування органу нагляду, яке можливе лише у визначених законом випадках. Законодавчо закріплений вичерпний перелік підстав для повного або часткового припинення роботи підприємств забезпечує дотримання і захист прав суб’єктів господарювання, недопущення незаконного втручання органів державного нагляду в господарську діяльність підприємств і відповідність покарання вчиненому порушенню.

Більше того, судом встановлено, що екологами не надано до суду будь-яких доказів заподіяння ТОВ «Фавор» шкоди навколишньому середовищу. Інспекторами не наведено жодних доказів і обґрунтувань того, що підприємство здійснює не просто скидання талих і дощових вод, а саме забруднює водні об’єкти стічними водами. Перевіряючі не вказали, які водні об’єкти або рельєфи місцевості забруднює підприємство, якими речовинами, як це встановлено і яку заподіяно цим шкоду.

У свою чергу, суд апеляційної інстанції також підтримав цю позицію.

Але сумські «хранителі екології» не втрачають надії зупинити діяльність ТОВ «Фавор», подавши касаційну скаргу до Верховного Суду.

Поділитися в соціальних мережах