У Сумах не затвердили правила прийому стічних вод

На засіданні виконкому у вівторок 9 жовтня лише 8 членів виконкому з 14 присутніх проголосували за «Правила приймання стічних вод у систему централізованого водовідведення м. Суми». Ще 5 членів виконкому не голосували.

Рішення не прийнято, а це значить, що як і раніше, діють Правила, прийняті в 2007 р. і «підкориговані» у 2011 р. Як зазначали виступаючі, з тих пір змінилися екологічні норми.

«Згідно з чинним законодавством, якщо не приймаються нові правила, то діють старі або державні. Державні правила вимагають по ДК такого ж розрахунку, як зроблено тут. Якщо ви залишите діючі правила, то по тій же міді буде не 0,12, а 0,012, тобто коефіцієнт, за який буде платити підприємство, буде в 10 разів більше. Ви залишаєте підприємства в гіршому становищі», – заявив один з експертів.

Наказом Мінрегіону України від 01.12.2017г. №316 затверджені Правила приймання стічних вод в системи централізованого водовідведення. Вони поширюються в тому числі на підприємців і фізосіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, які скидають стічні води в системи централізованого водовідведення або безпосередньо в каналізаційні очисні споруди. На підставі цих Правил повинні розроблятися місцеві правила з урахуванням місцевих особливостей прийому і очищення стічних вод і визначатися допустима концентрація забруднюючих речовин, які можуть скидатися в систему централізованого водовідведення. Суми поки цього не зробили.

Поділитися в соціальних мережах