У Сумах погіршився стан річки Сумка

Департамент інфраструктури міста провів розширену нараду щодо причин погіршення стану річки Сумка у межах обласного центру, а також можливі шляхи вирішення проблеми.

На засіданні були присутні заступник міського голови Олександр ЖУРБА, керівники профільних структурних підрозділів та представники СумДУ, які на замовлення департаменту інфраструктури міста розробляли науково-дослідні матеріали, а саме наукове обґрунтування шляхів покращення екологічного стану річки Сумка в межах міста. Присутні заслухали інформацію одного із виконавців робіт, представника СумДУ Дмитра ЛАЗНЕНКА.

«Акредитована лабораторія провела більше 200 аналізів гідрохімічних показників, 50 аналізів мікробіологічних показників і 80 аналізів фітопланктону. На основі отриманих даних і були зроблені висновки», – зазначив Дмитро Лазненко. – В цілому, критичної ситуації з точки зору забруднення річки Сумка по гідрохімічних показниках немає. Є перевищення тих чи інших параметрів, але ступінь відхилення не несе таких критичних значень, які б могли призводити до суттєвого погіршення стану водойми».

Серед запропонованих шляхів покращення екологічного стану: зниження впливу Косівщинського водосховища (ліквідація чи покращення стану самого водосховища); зниження впливу господарської діяльності на річку, тобто активізації роботи з виявлення самовільних каналізаційних мереж, які влаштовують мешканці прилеглих будинків, адже по них у річку скидаються неочищені стоки; забезпечення належного стану комунікацій каналізаційних мереж, мереж дощової каналізації і організованого відведення стоку з автошляхів. А також корегування містобудівної політики на ділянках поблизу річки, створення прибережних захисних смуг, визначення водоохоронної зони.

Під час зустрічі було зазначено, що вирішення ситуації – це робота на довгострокове планування, яку потрібно проводити спільно зі комунальними підприємствами, такими як КП «Шляхрембуд», КП «Зеленбуд», КП «Міськводоканал», управлінням архітектури та містобудування. Є питання по Косівщинському водосховищі, які потрібно вирішувати спільно із органами місцевих рад. У підсумку зійшлися на тому, що зберуться ще раз вже із керівниками відповідних органів обласної влади, адже не всі питання належать до компетенції міської влади.

Поділитися в соціальних мережах