У сумському повітрі збільшилася концентрація пилу та формальдегіду

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті у липні. Моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря у Сумах здійснювала лабораторія обласного центру з гідрометеорології.

У липні відбір проб атмосферного повітря відбувався на трьох стаціонарних постах, які розташовані за адресами: вул. СКД, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5). Протягом місяця було відібрано та проаналізовано 1354 проб.

Середньомісячні концентрації пилу перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,7 раза, діоксиду азоту – в 1,6 раза, формальдегіду – в 1,3 раза. Інші інгредієнти, що визначались, нижче або на рівні санітарних норм.

Перевищення максимально разової гранично допустимої концентрації по пилу в 1,2 раза зафіксовані 19 липня при штилі на посту спостереження № 5 та 26 липня при східному напрямку вітру зі швидкістю 2 м/с на посту спостереження № 3.

У порівнянні з червнем збільшилася середньомісячна концентрація пилу та формальдегіду, рівень забруднення діоксидом азоту, оксидом азоту, діоксидом сірки, оксидом вуглецю зменшився, а аміаком залишився майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у липні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон складав 12-15 мкР/год та не перевищував допустимих значень.

Поділитися в соціальних мережах