У Сумському районі 33 гектари відведуть під дендропарк

З такою ініціативою виступив голова Сумської районної державної адміністрації Геннадій Дорошенко. Дендропарк буде розташований на території приблизно 33 гектарів біля пам’ятки архітектури – садиби графа Камбурлея в смт Хотінь.

«На сьогоднішній день на тому місці, де ми плануємо створення дендропарку, розташований парк місцевого значення, який знаходиться на балансі Сумського районного агролігоспу. Проте він у занедбаному стані, і говорити про відпочинок на його території неможливо.

Перед нами стоїть завдання з цього лісового масиву зробити зону відпочинку на території 33 га, обгородити цю територію, розробити туристичні маршрути, створити умови для відпочинку людей, – зазначив Геннадій Дорошенко. – Також у планах – зробити невеликі вольєри, де діти зможуть побачити звірів нашого краю: борсуків, єнотів, лисиць, зайців тощо. В окремих місцях планується вільне пересування по парку сім’ї п’ятнистих оленів».

Також очільник району зауважив, що будуть досаджені необхідні різновиди дерев, що ростуть у інших регіонах України та Європи, для отримання статусу дендропарку. За взірець для Хотінського дендропарку буде взятий Національний Ботанічний сад ім. М. М. Гришка, фахівців якого також планується залучити до створення зеленої зони.

Поділитися в соціальних мережах