Вода в Охтирці – небезпечна для здоров’я

Велика вода, яка прийшла в Охтирку в перші дні квітня, наробила великої біди. Серед решти збитків – підтоплені колодязі, з яких не можна пити. Вода в них стала небезпечною для здоров’я.

За офіційною інформацією, відповідно до результатів аналізів, проведених лабораторіями Охтирського відділу ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України», вода в колодязях забруднена. Йдеться про проби води, відібрані 18 квітня з шести громадських колодязів.

За завищеним вмістом нітратів вода з колодязів на вулицях Дікалова, 20, Мироносицькій (колишня Московська), 11 та 112, Заводській (колишня Комінтерна), 113 та 186 не відповідає вимогам ДсанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Така вода у дитини до 3-х років життя може викликати негативні зміни у здоров’ї. Рекомендується готувати страви на воді гарантованої якості.

За мікробіологічними показниками не відповідає нормативам вода громадського колодязя, що на вул. Чернишевського, 2. Це джерело водопостачання вимагає термінової очистки, дезінфекції та повторного лабораторного контролю.

Про решту колодязів Охтирки офіційної інформації немає. Не повідомляється також і про якість води у мережі. Хоча, як зауважили місцеві жителі, вода, що тече з крана, після паводку стала гіршою на смак і на запах.

Джерело: okhtyrka.net

Поділитися в соціальних мережах