300 гривень на родину: Пасічникам компенсують понесені втрати

Більше двох тижнів тому на Роменщині масово “сипалися” бджоли. Пасічники пікетували аграрну фірму “Урожайна країна”, звинувачуючи її в загибелі медоносних комах через оброблення отруйними хімікатами полів. Наразі буря затихла: товариство пообіцяло виплатити близько 50 потерпілим родинам по дві-три сотні гривень.

Нагадаємо, 25 червня бджолярі Роменщини прийшли під стіни головного офісу ТОВ “Урожайна країназ вимогою компенсувати понесені збитки. Власники вуликів понесли колосальних утрат у короткі строки, причому вже не перший рік їм доводиться масово “хоронити” бджіл. У деяких сільських радах, за попередніми підрахунками, зникло по 800 сімей. Бджолярі були переконані, що саме через оброблення полів пестицидами загинули їхні трудівниці. 

Аграрії ж наполягли на тому, аби селяни довели причетність підприємства до смерті комах. Наразі збунтованих людей заспокоїли прогнозованими виплатами. Та знову в окремих населених пунктах, зокрема в селі Перекопівка, бджоли почали “падати”.

Заступник голови Громадської організації «Роменське товариство пасічників» Юрій БОЖКО розповів, що загалом пасічники заспокоїлися: “Представники “Урожайної країни” пообіцяли виплатити людям по 10 гривень за день у період опилення до кінця липня, а це близько 250 -300 гривень кожній родині, яка зазнала збитків. Таких бажаючих на Роменщині – близько 50-ти”.

Пасічників ціна все ж не влаштовує, та, за словами Юрія Анатолійовича, воювати проти підприємства «собі дорожче». 

Усе ж знайшлися бджолярі, які вирішили з’ясувати причини масової гибелі комах. Вони направили до лабораторії зразки мертвих бджіл, меду та всіх необхідних матеріалів, щоб провести дослідження. Та сумніви їх не полишають: отрута має властивість випаровуватися, а часу з дня загибелі минуло доволі багато. 

У ситуації, за словами пана Юрія, радує та стримує те, що “посипалася” саме «льотна» бджола, яку приблизно за місяць можна “наростити”.

Окрім обіцяних виплат, Олександр СУХОДОЛЬСЬКИЙ, виконавчий директор ТОВ “Урожайна країна”, запропонував надалі співпрацювати з пасічниками: для спокійної та прибуткової роботи обох сторін створити навколо міста “зелену зону”, щоб не було отруєння “медоносної”. Та оскільки вкрай важливо дотримуватися співпраці, родини бджіл потрібно також рівномірно розподіляти по полях.

Наразі бджолярі чекають на результати лабораторних досліджень. У разі, якщо аналізи покажуть наявність отрути в представлених матеріалах, “Урожайна країна” зобов’язалася компенсувати пасічникам більше грошей.

Джерело: Новий погляд Роменщини

Поділитися в соціальних мережах