БІЛЯ “ЦЕНТРОЛІТУ” БУДЕ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ПАРК

Сумський міськвиконком 15 травня прийняв рішення внести на розгляд Сумської міськради питання щодо затвердження концепції індустріального парку «Суми» та створення такого парку в обласному центрі.

За словами директора департаменту фінансів Світлани Липової, фахівці департаменту попрацювали над цим питанням, уже виділена земельна ділянка під парк у районі заводу «Центроліт» – орієнтовно 24 га. Департамент зробив проект концепції, погодив його з усіма зацікавленими в цьому підрозділами – з архітектурою, департаментом забезпечення ресурсних платежів, УКБ.

«Цю концепцію після затвердження ми повинні передати в Міністерство економічного розвитку. Справа в тому, що сьогодні діє програма підтримки роботи індустріальних парків в Україні, вона визначена державною стратегією регіонального розвитку до 2020 року. Ми можемо отримати по ній із ДФРР після включення індустріального парку «Суми» в держреєстр індустріальних парків із держбюджету на умовах співфінансування 10% у міськбюджет», – пояснила чиновниця.

Нагадаємо, що учасники індустріального парку можуть скористатися спеціальними пільговими умовами: звільнення від митного оподаткування при ввезенні на територію України обладнання та комплектуючих, які не виробляються в Україні і не є підакцизними товарами, які ввозяться учасниками індустріальних парків для ведення госпдіяльності в межах парку. Також розглядається питання щодо зниження орендної ставки за землю – зокрема для Сум це 0,3% від нормативної грошової оцінки землі. «Навіть якщо ми не задіємо кошти держбюджету, це все одно дуже привабливу ділянку», – вважає Світлана Липова.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах