Через податкове ярмо на Сумщині масово закривається бізнес

Як повідомила керівник спілки підприємців, орендарів та власників Сумської області Світлана Іченська, лише за ІІ квартал грудня 2016 року свою діяльність припинили 4 000 підприємців.

“У цьому звичайно є й плюси. Наприклад, те, що “почистився” список зарєєстрованих. Тих, хто лише числився, а не вів діяльності з тих чи інших причин. Відсіялися й ті, хто подавав звітність з “нулями”. Утім, це нововведення не передбачило, що є сезонні підприємці. Такі отримують дохід лише кілька місяців на рік. Тепер вони змушені або закривати діяльність, або платити цілий рік по 700 гривень, а мати заробіток лише протягом певного проміжку часу. Це їм не вигідно, так вони працюватимуть собі у збиток. Тож цілком логічно, що такі зніматимуться з реєстрації”, – зазначила Іченська.

Найбільше Уряд навантажив ІІ групу платників податків. Це ті підприємці, які створюють робочі місця. Тепер вони мають вдвічі більше платити за кожного найманого робітника, при цьому їхні доходи впали й так, говорить Світлана Іченська.

Спеціалісти прогонозують за такої ситуації закриття ФОПів та перехід “у тінь”.

Джерело: http://spec-kor.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах