Депутат Опоблоку: Бюджет-2017 має бути справедливим щодо людей

На цьому тижні депутати Верховної Ради планують розглядати бюджет-2017. Своє бачення, чого від нього чекати, висловив голова фракції Опозиційного блоку обласної ради, секретар бюджетної комісії Олександр Стрельченко.

У першу чергу, вважає обранець, неприпустимо, щоб бюджет став черговим, третім за рахунком «бюджетом зубожіння» і тарифного геноциду. Він має бути не лише чесним та реалістичним, але й справедливим щодо людей. «Підняти «мінімалку» на 10%, як планує уряд – це просто вирок до злиднів. При нинішньому рівні цін і тарифів більшість українських сімей просто опиняться на межі виживання. Тож мої колеги у ВР з Опозиційного блоку пропонують за рахунок мобілізації додаткових доходів підвищити зарплати, вчителям і медикам, відновити фінансування державних соціальних програм, забезпечити рівень мінімальних зарплат, на рівні, 2400 грн, і пенсій майже – 1900 грн. Крім того, треба знизити тарифи на газ і теплову енергію для населення».

Бюджет-2017 не повинен стати бюджетом знищення української економіки і розорення громад, продовжує політик. «У 2017 році не повинно бути ні закриття «малокомплектних шкіл», ні підвищення пенсійного віку, ні підвищення тарифів. Підвищувати доходи бюджету і звітувати перед кредиторами потрібно за рахунок припинення війни, розвитку та детінізації економіки. Якби влада реально займалася боротьбою з корупцією її нинішніх представників, ми б легко звітували перед МВФ, бо найдієвіший засіб наповнення бюджету – припинити красти! Владі потрібно стримати свої корупційні апетити, а не лізти в «кишеню» населенню», – підсумував Стрельченко.

Поділитися в соціальних мережах