Депутати-підприємці бояться перевірок?

Контролювати, як бізнесмени дотримуються законодавства про працю, у Ромнах поки що нікому: міські обранці утрималися вводити посади інспекторів, на яких були б покладені ці обов’язки. Тим часом самі представники системи соціального забезпечення вважають, що питання проведення ревізій – не до них, пише “Новий погляд Роменщини”. 

Увести дві додаткові посади до штату міського управління праці та соціального захисту населення намагалися на сесії. Нові фахівці мали б здійснювати державний контроль за дотриманням місцевими підприємцями законодавства про працю. Та вже на початку обговорення питання начальник управління Ярослав Панченко наполіг: до повноважень їхнього органу ця робота не може бути внесена. Аргументував тим, що держава взяла курс на вдосконалення роботи управлінь. Зокрема, говорить, пропонується зосередити роботу фахівців саме на соціальному захисті, а не на контрольних функціях, а соціальних інспекторів узагалі перевести в окрему структуру, яка підпорядковуватиметься безпосередньо Мінсоцполітики.

Зауважив керівник також, що не в багатьох населених пунктах нині існує практика покладати обов’язки «ревізорів» на соціальних інспекторів. Та Ярославові Миколайовичу делікатно нагадали, що в деяких містах ради вповноважили управління праці виконувати ці обов’язки навіть без уведення додаткових посад.

Урешті пропозицію з додатковими кадрами підтримали тільки 6 обранців, більшість – утрималися. Як підмітила депутат Юлія Магденко, «ні за, ні проти» проголосували переважно ті, хто займаються підприємництвом. Жінка закликала подумати депутатів, які не проголосували через боязнь, «щоб інспектор з праці не прийшов до них на перевірки». Зауважила, що наявність контролю за дотриманням законодавства про працю крім того, що покращить соціальний захист населення, так іще й допоможе наповнити бюджет за рахунок сплати податків на доходи фізосіб, адже бізнесмени змушені будуть офіційно працевлаштовувати людей.

Юлія Анатоліївна зазначила: сама категорично проти збільшення штату, але це – потрібно. Запропонувала створити комісію й запросити всіх, хто утримався, аби аргументували свою думку. У свою чергу міський голова зазначив, що часу до Нового року залишилося мало, рішення треба приймати й закликав депутатів «зібратися» до наступної сесії.

Поділитися в соціальних мережах