Депутати виділили 2 мільйони фермерам-молочникам

З метою створення умов для виробництва і збуту сільгосппродукції, забезпечення її якості, впровадження засобів малої механізації, підвищення продуктивності й генетичних якостей майбутнього маточного поголів’я худоби в Програмі розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року з’явився новий напрям, який передбачає допомогу розвитку фермерських і сімейних фермерських господарств.

Так, для фермерських господарств, сімейних фермерських господарств без статусу юрособи, фізособам передбачено часткове відшкодування витрат на покупку установки індивідуального доїння (доїльного апарату), машин та устаткування для первинної обробки молока за рахунок коштів облбюджету. Отримати фінансову підтримку можуть фермерські господарства і підприємці, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік в 15 млн грн і зареєстровані на території Сумської області.

Виплата часткового відшкодування за покупку устаткування передбачена за умови утримання в господарстві не менше п’яти ідентифікованих і зареєстрованих у встановленому порядку корів, у розмірі 75% вартості обладнання без урахування ПДВ, але не більше, ніж: за установку індивідуального доїння (доїльний апарат) – 10 тис . грн; за машину і обладнання для первинної обробки молока робочим об’ємом до 2000 л включно – 80 тис. грн. Програма передбачає фінансування з обласного бюджету за цим напрямком у 2018 році – 2,101 млн грн, у 2019-2020 роках – 2 млн грн щорічно.

Поділитися в соціальних мережах