До уваги сумчан: У разі затримок з боку держави субсидіантам доведеться платити рахунки повністю

При затримці виплат від держави субсідіантам доведеться платити повний рахунок самостійно, повідомила прес-служба Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», коментуючи постанову уряду про монетизацію субсидій з 1 січня 2019 року.

«На жаль, наші зауваження і пропозиції не враховані. Ми пропонували, щоб українці отримували живі гроші на свій рахунок і самостійно, без перешкод, розпоряджалися ними. Замість цього грошима і далі будуть розпоряджатися постачальники послуг, — йдеться в повідомленні. — І маленька родзинка — якщо держава не буде розраховуватися вчасно, субсідіантам доведеться платити повний рахунок самостійно».

Нагадаємо, Кабінет міністрів ввів монетизацію субсидій для населення України з 1 січня 2019 року. Постановою передбачається, що з 1 січня 2019 року в грошовій формі субсидії будуть надаватися тим домогосподарствам, які вперше звернуться за її отриманням. Домогосподарства, яким субсидія вже призначена в поточному році, продовжать отримувати її до закінчення опалювального періоду відповідно до чинного сьогодні порядку шляхом перерахування бюджетних грошей місцевими органами соціального захисту населення на рахунки організацій, які надають послуги.

З травня 2019 року субсидії будуть надаватися у грошовій формі всім домогосподарствам, які її отримують на опалювальний сезон, а також почнуть у грошовому вигляді надаватися пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

Починаючи з жовтня 2019 року, грошова форма охопить всіх одержувачів пільг і житлових субсидій.

УНІАН

Поділитися в соціальних мережах