Екс-мер розповів, як у Сумах будуть “патрошить” Приватбанк

Приблизний сценарій того, у що виллється процес націоналізації “Приватбанку” на місцях уявив у Фейсбуці колишній міський голова Сум Геннадій Мінаєв.

Наприклад, в нашому місті це може перетворитися на звичайне розтягування банківського майна, комп’ютерів та оргтехніки в «Акрополі» (де знаходиться центральний офіс банку в Сумах), пожартував Мінаєв. Але більш реальний сценарій, на його думку, виглядатиме так:

15622515_1208410225912926_8252049789089405716_n

bez-nazvanyya

Тим часом, стало відомо, що Кабінет міністрів вирішив перевести ПАТ “Приватбанк” у стовідсоткову власність держави.
Як повідомляє прес-служба уряду, Кабмін на засіданні в неділю розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни.
“Беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки та оборони України, уряд підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ “Приватбанк” у стовідсоткову державну власність”, – йдеться в заяві.
Передбачено, що держава в особі Міністерства фінансів стане власником 100% акцій ПАТ “Приватбанк” та гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів.
В уряді підкреслили, що ці дії відбуваються у чіткій координації з міжнародними фінансовими організаціями та за їхньої підтримки.
Голова НБУ Валерія Гонтарєва, яка брала участь в засіданні уряду, та міністр фінансів Олександр Данилюк поінформували членів КМУ про те, що приватні акціонери Приватбанку звернулися до уряду з пропозицією, аби держава в інтересах клієнтів банку стала його повним власником.
“Перехідний період починається з 19 грудня. Держава забезпечить плавний перехід, стабільну роботу цієї установи у звичному для її клієнтів режимі”, – наголошують в Кабміні.
В уряді виходять із того, що ухвалене ним відповідальне рішення врятувало як Приватбанк, так і всю банківську систему, йдеться в заяві.
В понеділок о 8-30 ранку про деталі ухвалених рішень на спільній прес-конференції поінформують міністр фінансів Олександр Данилюк та голова Нацбанку Валерія Гонтарєва.
Уранці окремі заяви з цього приводу зроблять президент Петро Порошенко та прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Поділитися в соціальних мережах