Фермерам Сумщини відшкодують витрати на розвиток “свинської” галузі

За підсумками І кварталу 2018 року поголів’я свиней у всіх категоріях господарств Сумської області становило 116,6 тис. гол, що більше на 1,5 тис. гол, або на 1,3% порівняно з початком 2018 року. Загальне зростання поголів’я свиней на Сумщині відбулося через його збільшення в господарствах населення до 66 тис. гол, або на 2,1 тис. гол (+3,3%).

Тому подальший розвиток галузі свинарства, зокрема у суб’єктів малого підприємництва на Сумщині, матиме фінансову підтримку з обласного бюджету. Вона полягатиме у частковому відшкодуванні витрат, пов’язаних із придбанням племінних свинок та кнурців вітчизняного походження.  Отримати фінансову підтримку з обласного бюджету матимуть можливість суб’єкти господарювання агропромислового комплексу — сімейні фермерські господарства без статусу юридичної особи, що здійснюють свою виробничу діяльність відповідно до Закону України «Про фермерське господарство», фізичні особи – підприємці, які мали чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 15 млн. грн.

Часткове відшкодування буде здійснюватися заявникам на безповоротній основі у розмірі до 50 відсотків вартості, але не більше 5 000 гривень за одну  голову (при умові, якщо суб’єкти господарювання не отримували часткового відшкодування за вказаним напрямком у поточному році з державного бюджету).

Обласною програмою передбачається поступове збільшення фінансування з обласного бюджету за цим напрямком впродовж наступних двох років порівняно з поточним. Так у 2018 році фінансування становитиме 340 тис. грн., у 2019 році — 418 тис. грн., у 2020 році — 446 тис. грн.

Поділитися в соціальних мережах