Головна фінансистка Сум: Ці питання можуть підірвати місто

Схоже, у цьому році розраховувати на перевиконання дохідної частини бюджету обласного центру вже не варто. Принаймні, за підсумками дев’яти місяців – точно, пише shans.com.ua.

Нагадаємо: за результатами шести місяців перевиконання склало 34,9 млн грн, які депутати відразу ж одним махом направили на витрати, не зробивши ніякої більш-менш «заначки», як-то кажуть, на чорний день. Схоже, ніхто всерйоз не вірив, що цей самий чорний день дійсно може настати. Однак, судячи з усього, все до того йде…

За інформацією департаменту фінансів міськради, на 21 вересня в загальний фонд держбюджету надійшло 920,8 млн грн, що становить 68,8% річного плану. Сума недовиконання пропорційно 1/12 становить 45,9 млн грн (-4,8%), по розпису – 9,5 млн грн (-1%). В основному недовиконання йде з прибуткового податку, акцизу, а також земельного податку та орендній платі.

Не дивно, що депутати міськради сьогодні так пильно відстежують темпи освоєння бюджетних коштів головними розпорядниками. Адже тепер якісь по-справжньому нагальні проблеми в місті можна буде закрити лише за рахунок тих грошей, які структурні підрозділи не будуть встигати освоїти до кінця року. Найбільша «надія» в цьому плані у депутатів на департамент інфраструктури, який торік не освоїв майже 50 млн. Правда, отримавши «чарівний пендель» від виконкому і міськради, у цьому році комунальники помітно прискорилися. Так що на який невикористаний ними залишок можна розраховувати в цьому році – поки невідомо.

У той же час, як на зло, сьогодні у міста є кілька справді серйозних проблем, на які потрібно шукати гроші. Це питання обговорювалося на засіданні планово-бюджетної депутатської комісії міськради.

– Нам не вистачає коштів на компенсаційні виплати за різницею в тарифах «Електроавтотрансу» – до кінця року треба ще мінімум 8 млн, – розповіла директор департаменту фінансів Світлана Липова. – Ми ходили в департамент інфраструктури, видерли у них тільки 2,4 млн. Крім того, за міськздороввідділом, як і раніше, не закрите питання з ліками на гемодіаліз і цукровий діабет. Це ще близько 13 мільйонів. І держава нічого і не думає робити з цього приводу. Тому не ображайтеся, але всі залишки, які у нас будуть, я стягну, щоб у першу чергу закрити ці питання, тому що інакше вони просто підірвуть місто. Нам потрібен 21 мільйон за мінусом тих 2,4 млн, які я вже знайшла. А вже після цього, якщо будуть ще залишки, будемо додавати на якісь інші об’єкти.

Поділитися в соціальних мережах