Губернатор Клочко попросив політсили не звинувачувати ОДА у “промислових” боргах

На цьому очільник області Микола Клочко наголосив під час засідання колегії облдержадміністрації.

Звертаючись до в. о. начальника Головного управління ДФС у Сумській області Олексія Мазуренка, голова ОДА запитав: «Станом на 1 жовтня до місцевих бюджетів області не надійшло 128,1 млн гривень. Яка причина зростання податкового боргу?».

«Більшість із наших боржників – платники-банкрути, – зазначив Мазуренко. – Наприклад, у Сумах, зокрема по ПАТ «Центроліт» залишилося менше 20% боргу із заробітної плати, сприяла покращенню ситуації на підприємстві й облдержадміністрація. А на ВАТ «Селмі» заборгованість не скорочується, у першу чергу через сам менеджмент підприємства. Адже майно на заводі, що залишилося, не використовується, не реалізується. Фактично відсутні проекти щодо модернізації або санації підприємства. І робота з цього приводу не ведеться».

За словами Клочка, саме заборгованість по таких підприємствах як ВАТ «Селмі», ПАТ «СНВО» тощо суттєво впливає на загальну картину в області.

«Ті політичні сили, які розповідають про погані показники із заборгованості в області, відверто спекулюють цією темою. Адже вони не говорять, чому саме вона є. Натомість звинувачують облдержадміністрацію. Хоча ми робимо все можливе, щоб сприяти розвитку нашого бізнесу. Одним із таких кроків є попередні домовленості й перспективи підписання контрактів з провідними державними підприємствами щодо виконання сумськими виробниками держзамовлень», – заявив голова ОДА.

 

Поділитися в соціальних мережах